TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jeden łódzki NF6D zjechał z trasy W-Z
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.08.2018 16:18:23
Jeden łódzki NF6D zjechał z trasy W-Z (foto: MPK)

Po licznych postulatach z ubiegłego tygodnia, "przerzuciliśmy" jeden wagon NF6D z linii 14 na 11A. Wagony z Bochum już nie tylko będą kursować po trasie W-Z – poinformowało MPK-Łódź.

Po licznych postulatach z ubiegłego tygodnia, "przerzuciliśmy" jeden wagon NF6D z linii 14 na 11A. Wagony z Bochum już nie tylko będą kursować po trasie W-Z – poinformowało MPK-Łódź.

Przewoźnik podał też, co dzieje się z pozostałymi wagonami, które już dotarły z Niemiec. Część z nich kursuje na linii 14, a część jest dostosowywana do łódzkich standardów m.in. w zakresie informacji pasażerskiej czy polaryzacji w Zakładzie Techniki. Łączenie MPK zakupiło 34 takie wagony.

Tramwaje z Bochum będą sukcesywnie poddawane drugiemu etapowi modernizacji. Będzie ona obejmowała m.in. wyposażenie wagonów w przesuwane okna (pojazdy podobnie jak w Bochum nie będą miały klimatyzacji) oraz oddzielne drzwi dla motorniczego (specjaliści z MPK jeszcze analizują, czy jest to technicznie możliwe). Podczas tej modernizacji pojazdy zostaną przemalowane w barwy typowe dla łódzkiego MPK.

Tramwaje typu NF6D sprowadzane z Bochum kosztują między 50 a 100 tys. euro (dla porównania nowa PESA kosztuje ok. 8 mln zł), a za wszystkie 34 pojazdy NF6D łódzkie MPK zapłaciło 3,1 mln. euro. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.