TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jazda po lubelsku - bez trzymanki między autobusami
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.04.2019 16:00:27
Jazda po lubelsku - bez trzymanki między autobusami

Publikujemy nagrania dwóch zdarzeń drogowych w Lublinie, które rozegrały się w bezpośredniej bliskości autobusów MPK. Ten materiał pokazuje z jaką bezmyślnością innych uczestników ruchu muszą na co dzień zmagać się kierowcy autobusów i trolejbusów.

Publikujemy nagrania dwóch zdarzeń drogowych w Lublinie, które rozegrały się w bezpośredniej bliskości autobusów MPK. Możemy mówić o dużym szczęściu, że nie doszło do poważnych tragedii. Ten materiał pokazuje też z jaką bezmyślnością innych uczestników ruchu muszą na co dzień zmagać się kierowcy autobusów i trolejbusów.

Publikujemy nagrania dwóch zdarzeń drogowych, których można było uniknąć, gdyby kierujący zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. Oba wypadki zostały zarejestrowane przez centrum monitoringu wizyjnego miasta Lublin. Nagrania doskonale pokazują jak irracjonalne bywają zachowania niektórych kierujących. Pamiętajmy, że każde tego typu zachowanie na drodze niesie ze sobą skutki a przecież kierujący nie odpowiada tylko za swoje życie i zdrowie ale także innych uczestników ruchu.

Pierwszy wypadek

Do pierwszego zdarzenia doszło 3 kwietnia po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z al. Unii Lubelskiej. Kierujący audi a4 wjechał na skrzyżowanie w czasie kiedy sygnalizator pokazywał czerwone światło a pojazdy mające zielone już wjeżdżały na skrzyżowanie. Kierujący audi a4, 28-latek z powiatu świdnickiego był trzeźwy. Jego pojazd zderzył się ze skodą. Trzy osoby w tym dwójka dzieci zostały ranne.

Drugi wypadek

Drugie zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Granitową. Kierujący volvo także wjechał "na czerwonym" na ruchliwym skrzyżowaniu w czasie gdy jeden z pojazdów mający zielone światło zdążył nawet zjechać ze skrzyżowania. Doszło do zderzenia z fiatem, po którym volvo przewrócił się na bok.

Opublikowany monitoring doskonale pokazuje jak irracjonalne bywają zachowania niektórych kierujących. Pamiętajmy, że każde tego typu zachowanie na drodze niesie ze sobą skutki a przecież kierujący nie odpowiada tylko za swoje życie i zdrowie ale także innych uczestników ruchu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lublin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.