TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jawor z rowerem miejskim Geovelo - od 29 marca
InfoBike.pl - Opublikowano: 29.03.2019 11:00:42
Jawor z rowerem miejskim - od 29 marca. Od Geovelo; fot. UM Jawor

W piątek - 29 marca - o godz. 12.00 ruszy pierwszy w historii dolnośląskiego Jawora system roweru miejskiego.

W piątek - 29 marca - o godz. 12.00 ruszy pierwszy w historii dolnośląskiego Jawora system roweru miejskiego.

Na początek do dyspozycji będzie 40 jednośladów zlokalizowanych w 10 punktach miasta.

- Rower to nie tylko sposób na rekreację, ale również doskonały środek codziennego transportu. W połączeniu z bezpłatną komunikacją publiczną jest świetną alternatywą dla samochodu - podkreśla Emilian Bera, burmistrz Miasta Jawora.

Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe.

- Wystarczy skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Geovelo, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund. Rower będzie można natomiast zwrócić wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji, która mamy w pobliżu. Możemy także blokować rower w dowolnym miejscu robiąc zakupy i mamy pewność, że nikt nam nie odjedzie pozostawionym przy sklepie rowerem. – wyjaśnia Leszek Światkowski, Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Jaworze.

Instrukcja uruchomienia roweru znajduje się na każdym rowerze. Pomoc w zainstalowaniu aplikacji na smartfona będzie można uzyskać również w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze.

Jaworskie ceny

Opłata za wypożyczenie roweru wynosić będzie - 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 minut użytkowania, nie więcej jednak niż 9,- zł za dzień, czyli po 3 godzinach system zakończy naliczanie opłat. Można będzie korzystać z roweru przez całą dobę, następnie system zacznie naliczać opłatę jak za kolejne wypożyczenie. Dodatkowo będzie 6 rowerów specjalnych dla osób niepełnosprawnych (3 rowery dla dzieci i 3 dla dorosłych), które będą użyczane bezpłatnie.

Rowery można będzie wypożyczyć na jednej z 10 stacji (tzw. miejsc parkingowych. Jaworski Rower Miejski będzie funkcjonował do 30 listopada.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Jawor
GeoVelo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.