TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jastrzębie Zdrój – rekord wypożyczeń rowerów miejskich
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.11.2019 20:07:18
Zdj. Roovee

JASkółka, czyli jastrzębski rower miejski, zakończył sezon. Z rowerów skorzystano ponad 31 tys. razy, czyli siedmiokrotnie więcej niż w poprzednim sezonie.

JASkółka, czyli jastrzębski rower miejski, zakończył sezon. Z rowerów skorzystano ponad 31 tys. razy, czyli siedmiokrotnie więcej niż w poprzednim sezonie.

Rekord JASkółki

JASkółka to 61 rowerów obsługiwanych przez konsorcjum Orange Polska i Roovee. System ruszył 14 czerwca. Do zakończenia sezonu skorzystano z niego 31 212. To ponad siedmiokrotnie więcej niż w poprzednim sezonie, podczas którego rowery wypożyczano 4,4 tys. razy.

Wzrosła również liczba użytkowników. W 2018 roku było ich tysiąc, a w 2019 roku 2245. Jak informuje jastrzębski Urząd Miejski łączy czas wypożyczenia rowerów wyniósł 10355 godzin. Dystans jaki użytkownicy systemu rowerów miejskich pokonali na jednośladach też jest imponujący. To 83 435 kilometrów.

Urząd Miejski w Jastrzębiu zapewnia, że w przyszłym roku JASkółki wrócą do ulice. Władze nie wykluczają, że system może się rozrosnąć.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jastrzębie-Zdrój
rower miejski
Orange
Roovee
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.