TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jak powstaje linia tramwajowa w Al. Pawła Adamowicza?
GDANSK.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 22.01.2020 13:15:23
Jak powstaje linia tramwajowa w Al. Pawła Adamowicza? (foto: gdansk.pl)

Trwają intensywne prace, żeby już w maju tramwaje mogły pojechać nową trasą wzdłuż al. Pawła Adamowicza. Gdański ratusz pokazuje, jak idą prace.

Trwają intensywne prace, żeby już w maju tramwaje mogły pojechać nową trasą wzdłuż al. Pawła Adamowicza. Gdański ratusz pokazuje, jak idą prace.

Prowadząca inwestycję Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ocenia, że zaangażowanie prac przy budowie al. Pawła Adamowicza wynosi ok. 90 %. Wykonane zostały główne układy drogowe wraz z infrastrukturą podziemną, ustawiona została sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie, na ukończeniu są również prace przy budowie chodnika i drogi rowerowej. Z kolei na odcinku od skrzyżowania ul. Myśliwskiej do skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Jabłoniową zostały już posadzone drzewa, krzewy oraz ułożone kamienie ozdobne.

Obecnie trwają prace torowe związane z układaniem torowiska oraz prace wykończeniowe na przystankach. Do końca maja 2020 r. zgodnie z umową linia tramwajowa ma być gotowa. Każdy, kto przejeżdża al. Pawła Adamowicza może zaobserwować w akcji samojezdną maszynę wyrównująca przebieg i poziom torów. To podbijarka torowa. Budzi ona ciekawość nie tylko fanów kolejnictwa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
budowa
tory
torowisko
infrastruktura
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.