TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Izrael planuje pierwszą linię tramwajową
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.06.2018 12:46:45
Izrael planuje pierwszą linię tramwajową

Minister transportu Izraela przedstawił plany budowy nowej linii tramwajowej z Rosh-Ha-Ayin przez Petakh-Tikva do centrum Izraela i dzielnicy Ariel. Ma być ona alternatywą dla kolei.

Minister transportu Izraela przedstawił plany budowy nowej linii tramwajowej z Rosh-Ha-Ayin przez Petakh-Tikva do centrum stolicy i dzielnicy Ariel. Ma być ona alternatywą dla kolei.

Linia pierwotnie została uwzględniona w planie generalnym Kolei Izraela na XXI wiek opublikowanym w 1997 r. Jednak projekt zaczął się rozwijać dopiero po zmianie koncepcji z kolejowego na tramwajowy. Szacuje się, że ludność dzielnicy Ariel, położonej 22 km na wschód od węzła Kessem na wschód od Rosz ha-Ayin, osiągnie 25tys. mieszkańców do 2030 roku. Miasto ma dziś uniwersytet z 16 tys. studentów, których liczba ma wzrosnąć do 2130 roku o 21 tys. Wielu z nich mieszka wzdłuż proponowanego połączenia tramwajowego, a drogi w okolicy są już mocno zatłoczone.

Obecnie rozważane są trzy opcje:

Opcja A - bezpośrednie połączenie o długości 29 km między Rosh-Ha-Avin North i Ariel wzdłuż autostrady 5;

Opcja B – linia o długości 35,5 km przez Kafr-Kassem, Południowy Sharon i Petakh-Tikv oraz

Opcja C – linia o długości 34 km z innym przebiegiem, ale obsługująca te same obszary co w opcji B.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Izrael
budowa
 • Dominik Grabiec – 12.06.2018

  Do centrum Izraela? Chyba chodziło o Tel Aviv? Pierwsza linia tramwajowa w Izraelu powstała kilka lat temu w Jerozolimie...

 • Jan Gładysiak – 12.06.2018

  W Jerozolimie już od paru lat jest tramwaj...

 • Piotr Garbicz – 12.06.2018

  Krzysiek Bobek

 • Tomasz Matuszak – 13.06.2018

  To raczej inter niż urbino

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.