TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iskrzy na linii Bytom – Tramwaje Śląskie
InfoTram.pl - Opublikowano: 04.09.2019 10:37:08 1 komentarz
Iskrzy na linii Bytom – Tramwaje Śląskie (foto: UMB)

Bytom daje czas Tramwajom Śląskim na uruchomienie linii tramwajowej na ul. Katowickiej do 30 września.

Bytom daje czas Tramwajom Śląskim na uruchomienie linii tramwajowej na ul. Katowickiej do 30 września.

Mimo wielu zapewnień zarówno ze strony wykonawcy robót, jak również Tramwajów Śląskich, że 2 września wznowiona zostanie komunikacja tramwajowa na ul. Katowickiej, po raz kolejny termin zakończenia prac nie został dotrzymany – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Choć po naszych interwencjach tempo prac na torowisku znacznie wzrosło, a 2 września odbył się próbny przejazd tramwaju do ul. Siemianowickiej, to sytuacja, w której od roku nie kursują tramwaje, jest dla mnie niedopuszczalna. Jeżeli do 30 września ruch tramwajowy na Katowickiej nie zostanie przywrócony, nie pozostanie mi nic innego jak złożenie wniosku o odwołanie Zarządu Spółki Tramwaje Śląskie, która jest odpowiedzialna za dotrzymanie warunków zawartej umowy – dodaje prezydent Wołosz.

Jak podaje tamtejszy magistrat 10 lipca władze Bytomia skierowały pismo do Tramwajów Śląskich, wzywające inwestora do intensyfikacji prac lub rozwiązania umowy z obecnym wykonawcą i wyłonienie nowego, który będzie w stanie zrealizować i dokończyć inwestycje na ul. Katowickiej. Informacja ta podtrzymana została również podczas spotkania z przedstawicielami inwestora, któremu przekazano także zastrzeżenia dotyczące jakości wykonywanych robót. Efektem tych działań było przyspieszenie robót i zintensyfikowanie prac na ul. Katowickiej przez wykonawcę. Na placu budowy pojawiło się kilkudziesięciu pracowników oraz ciężki sprzęt, dzięki czemu prace zaczęły nabierać tempa. Udało się położyć większość płyt torowych, w których ułożono szyny tramwajowe, wykonano również słupy trakcyjne, a także przewieszono sieć trakcyjną na ul. Siemianowickiej. W ramach inwestycji zamontowano nowe oprawy oświetleniowe, zakończono przebudowę studni kanalizacyjnych, wykonano fragmenty nawierzchni ciągów pieszych i pieszo-rowerowych oraz miejsc postojowych.

W tej chwili trwają prace związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych ciągu pieszo-rowerowego i pieszego na odcinku od ul. Matejki do ul. Chorzowskiej oraz pl. Sikorskiego, wykonaniem peronu przy ul. Głębokiej i przebudową schodów przy pl. Klasztornym.

Przed wykonawcą modernizacji są jeszcze m.in. prace związane z montażem sieci trakcyjnej na ul. Katowickiej, budową peronów tramwajowych i wiat przystankowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bytom
Tramwaje Śląskie
  • Kaszebe – 04.09.2019

    Zaraz,zaraz,czy wykonawcą inwestycji nie jest ta sama firma co w Częstochowie też położyła inwestycję?Jeśli nie to PRZEPRASZAM ale jeśli tak to ... gratuluję wyboru najtańszej firmy! Ale czy najlepszej?!?"!?!? ; D)))))@Michał Paweł Łukasz. Sam odbiór inwestycji ,plus uprawomocnienie się decyzji to ok, 20 dni

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !