TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Inowrocław pożegna Jelcze w … Dniu Kobiet
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2019 12:30:57
Inowrocław pożegna Jelcze w … Dniu Kobiet

8 marca na ulice Inowrocławia po raz ostatni wyjadą dwa ostatnie autobusy marki Jelcz 120M, które dzielnie służyły MPK od 1998 r.

8 marca na ulice Inowrocławia po raz ostatni wyjadą dwa ostatnie autobusy marki Jelcz 120M. Wybór tej daty do m.in. ukłon w kierunku pań-kierowców autobusów, które w nowszych pojazdach MPK mają zdecydowanie bardziej komfortową pracę.

8 marca w Dzień Kobiet na ulice Inowrocławia po raz ostatni wyjadą dwa ostatnie autobusy marki Jelcz. To także ostatnie wysokopodłogowe pojazdy we flocie MPK.

Jelcze 120M zostały zarejestrowane w roku 1998 i od tego czasu wiernie służyły mieszkańcom i MPK Inowrocław. Ta marka przez długi czas była podstawą komunikacji w kujawsko-pomorskim mieście. Jak podkreśla sam przewoźnik - prosta i dopracowana konstrukcja będąca wersją rozwojową modelu PR110M przekładała się na dużą niezawodność pojazdu. Tym samym Jelcze przez długi czas były podstawą floty MPK Inowrocław - od modeli 110 aż po ich mocno zmodernizowane wersje 120MM3. Teraz przyszedł czas na zakończenie tej historii.

Panie za darmo

Pożegnalne kursy odbędą się 8 marca w Dzień Kobiet i dlatego wszystkie panie pojadą Jelczami za darmo. MPK przewiduje też dla nich niespodzianki. Szczegóły na plakacie:


Jelcz 120M technicznie

Poniżej wybrane parametry techniczne autobusu Jelcz 120M:

- nadwozie samonośne połączone integralnie z ramą podwozia

- długość 11920 mm.

- szerokość 2500 mm.

- wysokość 3040 mm.

- rozstaw osi 6100 mm.

- masa całkowita dopuszczalna 17500 kg.

- liczba miejsc siedzących 33, stojących 77

- zawieszenie osi przedniej; niezależne, pneumatyczno-mechaniczne stabilizowane

- zawieszenie osi tylnej; zależne, pneumatyczno-mechaniczne stabilizowane

- minimalna średnica zawracania; w lewo 20900 mm., w prawo 20430 mm.

- pojemność zbiornika paliwa 250 dm3


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
oldtimer
MPK Inowrocław
Jelcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.