TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Innobaltica bez ofert na pomorski bilet!
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.12.2019 18:30:03
Innobaltica bez ofert na pomorski bilet

Duże zaskoczenie na Pomorzu. Konieczne będzie ogłoszenie kolejnego przetargu na pomorski bilet Fala. To przesunie cały projekt w czasie.

Duże zaskoczenie na Pomorzu. Konieczne będzie ogłoszenie kolejnego przetargu na pomorski bilet Fala. To przesunie cały projekt w czasie.

20 grudnia zostanie ogłoszony kolejny przetarg otwarty na wdrożenie na obszarze województwa pomorskiego wspólnego dla organizatorów i przewoźników systemu poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz systemu jednolitej informacji pasażerskiej. Powód? Brak ważnych ofert w pierwszym postępowaniu.

16 grudnia minął termin składania ofert w pierwszym przetargu (prowadzonym w formie przetargu ograniczonego). Procedura ta została jednak unieważniona, bo oferty wpłynęły po terminie wskazanym w dokumentacji. I mamy powtórkę.

Spóźniona Fala

Upraszczając nazwę - jest to przetarg na wykonawcę pomorskiego, zintegrowanego biletu FALA, który umożliwi pasażerom podróżowanie na jednym elektronicznym bilecie po całym województwie. Będzie to drugie postępowanie na przygotowanie i wdrożenie tego systemu.

W nowym postępowaniu opis przedmiotu zamówienia nie będzie się różnił od pierwotnego w zakresie wymagań technicznych. Zmodyfikowane będą natomiast niektóre zapisy formalne.

Według harmonogramu nowego przetargu potencjalni wykonawcy systemu będą mieli czas na nadsyłanie ofert do połowy lutego. Ze względu na złożoność procesu badania i oceny ofert, a także przy założeniu bezpiecznych terminów na procedury odwoławcze, zakłada się, że wykonawca zostanie wyłoniony pod koniec marca 2020 roku, natomiast umowa z nim zostanie podpisana w maju 2020 roku.

To bardzo optymistyczna wersja wydarzeń - przypomnijmy, że pierwszy przetarg został ogłoszony niemal dokładnie rok temu - 18 grudnia 2018 r. i przez sporą liczbę zapytań doczekał się otwarcia ofert dopiero w grudniu.

Idea Fali

Przypomnijmy: pomorski bilet FALA to nowoczesny system płacenia za przejazdy w komunikacji zbiorowej. Wykorzystanie nowych technologii pozwoli na zautomatyzowanie działań związanych z rozliczaniem podróży od strony pasażera, organizatora transportu i przewoźnika. Będzie to jeden z najbardziej innowacyjnych zintegrowanych systemów płacenia za przejazdy w transporcie publicznym. Utworzony zostanie wysoko zaawansowany technologicznie system, w którym znajdą się m.in. konta pasażerów, informacje o cenach biletów, trasach przejazdów autobusów, tramwajów, trolejbusów i pociągów, rozkładach jazdy.

System będzie zawierał aplikację bilingową, która pozwoli rozliczyć pasażera za przejazdy na danej trasie na podstawie identyfikowania go w różnych środkach komunikacji. Identyfikacja ta będzie wymagała od pasażera odbijania się w pojeździe lub na przystanku kolejowym na specjalnym czytniku (walidatorze). Istotnym elementem systemu będzie też aplikacja mobilna, która będzie umożliwiała zaplanowanie trasy oraz pełne rozliczenie kosztów przejazdu różnymi środkami lokomocji.

Wykonawca systemu poza przygotowaniem informatycznej części, odpowiedzialny będzie także za montaż blisko 500 urządzeń walidujących (kasowników) na przystankach kolejowych, 4870 urządzeń w pojazdach, przygotowanie 300 tys. specjalnych kart (nośników identyfikacji NFC) i wyposażenie ok. 30 punktów obsługi klienta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bilet
Pomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.