TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ING wchodzi w transport. Z blinkee.city
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 14.05.2019 13:30:21
ING wchodzi w transport. Z blinkee.city

ING Bank Śląski i blinkee.city uruchomią sharingową sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych

Od 15 maja w Katowicach - w ramach sieci sharingowej - będzie można wypożyczyć do przemieszczania się po mieście skuter lub hulajnogę elektryczną. Po Katowicach wspólny projekt ING Banku Śląskiego i firmy blinkee.city będzie rozwijany w Warszawie, a następnie także w innych miastach.

Śląska umowa

14 maj, podczas trwającego w Katowicach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, ING Bank Śląski oraz blinkee.city podpisały umowę o partnerskiej współpracy w zakresie rozbudowy ogólnodostępnej usługi sharingowej (wypożyczania pojazdów na określony czas) sieci skuterów i hulajnóg elektrycznych.

W pierwszym etapie, od środy, w Katowicach zostanie udostępnionych 50 skuterów. Docelowo flota w stolicy Górnego Śląska będzie liczyła 100 skuterów i 100 hulajnóg. W następnym etapie 200 skuterów i 100 hulajnóg pojawi się w Warszawie. "Projekt będzie rozwijany również w kolejnych lokalizacjach" - zapowiedzieli we wtorek partnerzy przedsięwzięcia.

Szacowany zasięg w pełni naładowanego skutera to około 60-70 km. Skutery są dwuosobowe, a w kufrze każdego z pojazdów dla użytkowników przygotowano dwa kaski i jednorazowe czepki higieniczne. Wypożyczanie będzie możliwe poprzez aplikację blinkee.city, dostępną w sklepach iOS i Android.

Mówią obie strony

Wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman, tłumacząc zaangażowanie banku w ten projekt, wyjaśniła, iż ING wspiera projekty związane z ochroną środowiska.

-"Wierzymy, że dzięki temu realnie pomagamy naszym klientom w transformacji energetycznej. Chcemy skupić się na rozwijaniu usługi w dużych aglomeracjach, gdzie smog oraz problemy komunikacyjne mają największy wymiar. Naszym zdaniem współdzielenie to właściwa droga do upowszechnienia takich nowoczesnych rozwiązań i budowy smart cities" - oceniła wiceprezes Erdman.

Współzałożyciel blinkee.city Paweł Maliszewski podkreślił, że przedsięwzięcie służy ułatwieniu życia mieszkańcom aglomeracji. "Dajemy możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto" - wyjaśnił.

Katowicki cennik

Za wypożyczenie skutera w Katowicach chętni mają płacić 69 groszy za minutę, lub maksymalnie 89 zł za cały dzień. Aby wypożyczyć hulajnogę, trzeba zapłacić 2,50 zł opłaty podstawowej oraz 49 groszy za każdą minutę korzystania.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sharing
Katowice
blinkee.city
ING
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.