TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Impuls 2 dla FSE dopuszczony do eksploatacji
- Opublikowano: 27.05.2019 13:13:17
Impuls 2 dla FSE dopuszczony do eksploatacji (foto: Newag)

Wyprodukowany przez NEWAG S.A Elektryczny Zespół Trakcyjny IMPULS 2 dla Ferrovie Del Sud Est E Servizi Automobilistici s.r.l. z siedzibą Bari we Włoszech w dniu 15 maja 2019r. otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji – poinformował producent.

Wyprodukowany przez NEWAG S.A Elektryczny Zespół Trakcyjny IMPULS 2 dla Ferrovie Del Sud Est E Servizi Automobilistici s.r.l. z siedzibą Bari we Włoszech w dniu 15 maja 2019r. otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji – poinformował producent.

Otrzymane zezwolenie umożliwia eksploatację pojazdu na wszystkich zelektryfikowanych liniach RFI oraz liniach FSE we Włoszech.

Trójczłonowy pojazd IMPULS 2 36WEb, który na rynku włoskim uzyskał oznaczenie ETR322, w czerwcu 2018 roku z powodzeniem zakończył badania dynamiczne i jako zgodny z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI) otrzymał wydawane przez włoską Narodową Agencję Bezpieczeństwa Kolejowego — ANSF (Agenzia Nazionale per la Sicurezza delle Ferrovie) dopuszczenie do eksploatacji.

Trójczłonowy pojazd Impuls 2 36Web jest pierwszym polskim Elektrycznym Zespołem Trakcyjnym, który otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Europy Zachodniej.

Po podpisaniu w dniu 10 maja br. umowy na dostawę 6 kolejnych pojazdów w ramach opcji, NEWAG S.A. dostarczy dla FSE łącznie 11 pojazdów tego typu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
FSE
Impuls 2
  • Przemysław Mach – 27.05.2019

    Dobrze że newag ma coraz więcej zamówień jest duża szansa na to że dostarczy 38 lokomotyw dla PKP cargo szkoda że koleje wielkopolskie nie kupują od nich sprzętu

  • Armin Wittner – 28.05.2019

    Życzymy, żeby był dużo lepszy od wyrobów PESY, na które już nawet pisowskie PKP IC psioczy

  • Kuba Seregiet – 30.05.2019

    Po tylu latach...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.