TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Imprezowy tramwaj w MPK-Łódź
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.03.2018 13:21:02
Imprezowy tramwaj w MPK-Łódź (foto: MPK)

MPK-Łódź kupiło od przewoźnika z Helsinek wyjątkowy, imprezowy tramwaj Düwag GT8N.

MPK-Łódź kupiło od przewoźnika z Helsinek wyjątkowy, imprezowy tramwaj Düwag GT8N.

Pojazd wyposażony jest w system nagłaśniający, a jego wnętrze można oświetlać w trzech kolorach. Przy części siedzeń zamontowane są stoliki, dodatkowo do dyspozycji pasażerów są dwie kanapy. Wykorzystywany ma być podczas licznych wydarzeń z okazji 120-lecia komunikacji miejskiej, ale nie tylko.

- Tramwaj umownie nazwaliśmy "imprezowym", mamy nadzieję, że ta nazwa się przyjmie – mówi Krzysztof Kamiński, wiceprezes MPK-Łódź. – Pojazd nie jest przeznaczony do jeżdżenia na regularnych liniach, ale będzie służył do tego, żeby odbywały się w nim różnego typu imprezy. Pomysłów na wykorzystanie mamy już w tej chwili sporo, ze względu na 120-lecie istnienia komunikacji miejskiej w Łodzi. Mam jednak nadzieję, że również łodzianie będą z niego korzystali. Chociażby na jakieś wieczory panieńskie lub kawalerskie.

Düwag GT8N przyjechał do Łodzi z Helsinek, gdzie znany był jako "Tramwaj kulturalny". Został wyprodukowany w 1962 roku i przeszedł dwie modernizacje – w 1992 i 2010 r. (wówczas zyskał obecny wygląd). Ma 52 miejsca siedzące i 120 stojących. Pojazd kosztował 6 tys. euro.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.