TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iława na zakupach. 7 x MIDI i 2 x MAXI-hybryda!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 03.04.2019 14:25:48
fot. Karol Woźniak, phototrans.pl

Iława wzbogaci się o dziewięć nowych autobusów. Dziś miasto ogłosiło dwuczęściowy przetarg na dostawę autobusów klasy MIDI i MAXI. Najwięcej, bo siedem będzie tych pierwszych. Urzędnicy szacują, że zakupy pochłoną ok. 2,75 mln EUR.

Iława wzbogaci się o dziewięć nowych autobusów. Dziś, 3 kwietnia miasto ogłosiło dwuczęściowy przetarg na dostawę autobusów klasy MIDI i MAXI. Najwięcej, bo siedem będzie tych pierwszych. Urzędnicy szacują, że zakupy pochłoną ok. 2,75 mln EUR.

Postępowanie zostało podzielone na dwa zadania. W pierwszym chodzi o konstrukcje klasy MIDI. Chodzi o dostawę siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów o długości całkowitej od 10,4 do 11,00 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i nie wyższych niż 3,10 m wraz z klimatyzacją. Szacunkowa wartość tego zadania to 1 785 835,53 EUR, czyli ok. 7 680 000 PLN netto.

W drugiej cześci miasto chce wybrać dostawcę dwóch nowych autobusów klasy MAXI. W tym wypadku chodzi o jednoczłonowe, niskopodłogowe pojazdy o długości całkowitej 11,5 - 12 m, szerokości 2,5 - do 2,55 m, wysokości do 3,10 m wraz z klimatyzacją. Autobusy będą wyposażone w napęd hybrydowy, najlepiej ze sterowaniem szeregowym. Szacunkowa wartość tego zadania to 965 421,99 EUR, czyli ok. 4 152 400 PLN netto.
Dostawy wszystki autobusów dla Iławy mają się zakończyć najpóźniej do końca sierpnia 2020 r.

Na omówienie SIWZ dajemy sobie jeszcze chwilę. Pora więc na warunki formalne. W zadaniu na dostawę autobusów klasy MIDI są to:

 • min. 3 mln PLN zdolności finansowej
 • zrealizowaniem w ciągu ostatnich trzech min. jednej dostawy oferowanych autobusów wartych nie mniej niż 5 mln PLN brutto
 • wadium 100 000 PLN
Z kolei w zadaniu "hybrydowym" warunki są następujące:
 • min. 1,5 mln PLN zdolności finansowej
 • zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat min. jednej dostawy oferowanych hybryd o wartości min. 1,5 mln PLN brutto
 • wadium 50 000 PLN
Termin składania ofert mija 6 maja. Ich ocenie posłużą dwa kryteria. Cena ma 60% wagi. Do 40% można wywalczyć w ocenie technicznej.

Zakup jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu z warmińsko-mazurskiego RPO. Dzięki jego realizacji. Tabor iławskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej ulegnie sporemu odmłodzeniu. Przewoźnik eksploatuje obecnie 14 autobusów, z czego większość stanowią pojazdy już nieistniejącego Solbusa. Najnowszym nabytkiem jest Autosan SanCity 12LF, który do Iławy przyjechał w ubiegłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Iława
UM
ZKM Iława
hybryda
 • Maks Podgórski – 04.04.2019

  Pomyłka, ten Autosan to SanCity 10LF.

 • Kamil Nowakowski – 04.04.2019

  Mam nadzieje, ze wygra Solaris w Iławie, ten Autosan nie powala na kolana ktorego kupili 😒

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.