TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

II Kongres Rozwoju Kolei: Przygotowania do inwestycji taborowych w nowej perspektywie [FILM]
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.01.2020 14:45:41
Andrzej Bittel

Niezależnie od tego, czy w przyszłej perspektywie będą środki unijne na zakup i modernizację taboru kolejowego, powstanie oferta pozwalająca na jego doskonalenie - zapowiedział Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

Niezależnie od tego, czy w przyszłej perspektywie będą środki unijne na zakup i modernizację taboru kolejowego, powstanie oferta pozwalająca na jego doskonalenie - zapowiedział Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

"Inwestując w infrastrukturę kolejową, w dworce, musimy też inwestować w tabor i to czynimy. W ramach strategii taborowej Intercity, modernizowane są tzw. stare wagony, ale też kupowane nowe. Zmodernizowanych będzie blisko tysiąc wagonów" - przypomniał wiceminister Bittel.

Modernizacja oraz zakup nowych jednostek obejmuje również lokomotywy i elektryczne zespoły trakcyjne, tak by pociągi mogły bezpiecznie jeździć z wyższymi prędkościami.

"Te działania mają służyć temu, aby tabor w roku 2023, kiedy ta odsłona programu taborowego powinna się zakończyć, był nowoczesny w 80 proc. Abyśmy mogli powiedzieć, że to jest taki tabor, który spełnia wszystkie oczekiwania, jest bezpieczny i wygodny" - zaznaczył Andrzej Bittel.

Wiceminister dodał, że inwestycje w tabor potrzebne są nie tylko w PKP Intercity, lecz również w kolejach regionalnych i aglomeracyjnych. Zapewnił, że resort infrastruktury przygotowuje się do kolejnej perspektywy unijnej.

"Jest pewne zapytanie, czy będą pieniądze na tabor w przyszłej perspektywie. Szykujemy się do tego, aby niezależnie od tego, czy Unia Europejska uzna za stosowne dofinansowywanie zakupu taboru i jego modernizacji, stworzyć pewną ofertę, która pozwoli nam ten tabor ulepszać" - zadeklarował.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Kongres Rozwoju Kolei
PKP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.