TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

II Kongres Rozwoju Kolei: Jeszcze w tym roku ruszy car sharing i bike sharing PKP SA
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2020 09:45:08
II Kongres Rozwoju Kolei: Jeszcze w tym roku ruszy car sharing i bike sharing PKP SA

W pierwszym kwartale tego roku w Trójmieście ruszy pilotaż car sharingu przy dworcach kolejowych - zapowiedział Mirosław Antonowicz, członek Zarządu PKP S.A.

W pierwszym kwartale tego roku w Trójmieście ruszy pilotaż car sharingu przy dworcach kolejowych - zapowiedział Mirosław Antonowicz, członek Zarządu PKP S.A.

Mają to być usługi ostatniej mili, m.in. car sharing, bike sharing (wynajem samochodów lub rowerów na minuty) oraz parkingi dla pasażerów.

"Chcemy uruchomić pilotaż car sharingu w pierwszym kwartale tego roku - w Trójmieście, na około sto aut" - poinformował Mirosław Antonowicz.

Z kolei do bike sharingu wytypowane zostały w pilotażu trzy dworce w różnych klasach, m.in. dworzec w Garwolinie. W trakcie przygotowań jest też projekt uruchomienia wypożyczalni rowerów elektrycznych na Mierzei Helskiej. "Klient, który przyjedzie koleją do Władysławowa, dla zdrowia będzie mógł wrócić na Hel rowerem o tradycyjnym napędzie albo rowerem elektrycznym" - zapowiedział Mirosław Antonowicz.

Trzecim elementem realizowanym w ramach ostatniej mili są przydworcowe parkingi. "Jeśli klient chce własnym samochodem przyjechać na dworzec, kolej będzie mu oferować zarządzany samodzielnie parking. Taki projekt uruchamiamy przy dworcu w Tarnowie" - poinformował członek Zarządu PKP S.A.

Podkreślił też, że takie innowacje są niezbędne do rozwoju kolei. "Bez zapewnienia klientowi usługi, którą nazywamy +door-to-door+, zarówno w przewozach osób, jak i w przewozach towarów, nie będziemy mogli oferować pełnej kompleksowej obsługi" - zaznaczył Antonowicz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kongres Rozwoju Kolei
PKP SA
sharing
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.