TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hyundai i Skoda chcą przełamać monopol PESY w Łodzi
InfoTram.pl - Opublikowano: 03.09.2019 09:54:14 7 komentarzy
Hyundai i Skoda chcą przełamać monopol PESY w Łodzi

Co najmniej trzech producentów jest zainteresowanych dostawą tramwajów dla Łodzi – wynika z ustaleń Gazety Wyborczej.

Co najmniej trzech producentów jest zainteresowanych dostawą tramwajów dla Łodzi – wynika z ustaleń Gazety Wyborczej.

To Hyundai i Skoda, a także PESA, która wygrywała ostatnie przetargi. Przykład Warszawy pokazuje, że rywalizowanie z Koreańczykami, a nawet z Czechami, może być bardzo trudne. Widać też, że producent z Azji coraz aktywniej będzie chciał uczestniczyć w przetargach w naszym kraju. Jeśli zaproponuje ceny podobne jak w stolicy może okazać się bezkonkurencyjny. Pytanie tylko czy kolejne zamówienia da się zdobyć w ten sposób?

Ostateczny termin składania ofert mija 16 września. Nie jest jednak wykluczone, że zostanie ponownie zmieniony. Producenci mają bowiem do zamawiającego bardzo dużo pytań.

Gra w Łodzi toczy się o 30 tramwajów. Wcale nie jest wykluczone, że włączą się do niej Stadler czy Modertrans. Zwłaszcza ta ostatnia firma powinna już szukać nowych zamówień, tym bardziej, że produkuje coraz ciekawsze wagony.

Przypomnijmy, że zamówienie zostało podzielone na trzy zadania:

1) Zadanie 1 - dostawy 30 sztuk fabrycznie nowych (tzn. wyprodukowanych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą realizacji dostawy i nie eksploatowanych dotychczas) tramwajów niskopodłogowych (co najmniej 80% niskiej podłogi);

2) Zadanie 2 - dostawa pakietu eksploatacyjno-naprawczego, zgodnie z wykazem i opisem przedmiotu zamówienia;

3) Zadanie 3 - dostawa specjalistycznego wyposażenia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Hyundai
PESA
MPK Łódź
przetarg
 • Peter Kaminski – 03.09.2019

  A czy SWIZ nie był tak napisany, że Pesa automatycznie odpada? Taki model jak zażyczyła sobie Łódź tylko Škoda wyprodukowała dla Bratysławy i Hyundai zacznie dla Warszawy

 • Tomasz Trawinski – 04.09.2019

  I bardzo dobrze Do widzenia Pesa

 • Combino – 04.09.2019

  @Peter Kaminski: to w takim wypadku Hultaj też by musiał odpadać,bo jakiekolwiek referencje CHOĆ NA JEDNĄ SZTUKĘ będzie mieć dopiero,gdy dostarczy tę CHOĆ JEDNĄ SZTUKĘ do TW.@Tomasz Trawinski: nie ciesz się tak,bo jeszcze się zdziwisz. W warunkach dopuszczenia jest doświadczenie w produkcji podzespołów mających być użytymi w tym przetargu,tymczasem Hyundai ma doświadczenie jedynie w produkcji sztywniaków...

 • Kaszebe – 04.09.2019

  Niezależnie od płci niech się tak @Combino nie spina ,bo żyłka pęknie; D. Przez sepsę w pierwszym przetargu W-wa straciła super"For City"czyli Rollsa wśród tramwajów. W swoim wpisie naPiSał/a brednie totalną. Ostatnie zdanie! Czy może masz jakiś znajomych w Ministerstwie Sprawiedliwości?To wiele wyjaśnia.

 • Combino – 07.09.2019

  ^^Nie,za to ty masz 3,14-R-$ i różowe okularki na punkcie czeskich wyrobów; ale co się dziwić,jak Modertrans bierze wózki od Czechów (mimo że wszyscy tutaj,tak samo jak w oryginale,zje...li je za labirynt). Rollsa... LOL,przedstawiciel Skody? To by wyjaśniało,czemu Skoda ma o swoich wyrobach tak nieuzasadnione wysokie mniemanie i stara się drzeć kasę z klientów jak za zboże ;)

 • Kaszebe – 08.09.2019

  Więc widać że nie masz pojęcia o mechanizmach na jakich funkcjonuje obecnie ten biznes.Teraz prawie wszyscy biorą części od innych,nawet twoja ulubiona sepsa. Elektronikę ma od Siemensa,hamulce od Knorr,klimę od Convecty czy inne np.obudowy reflektorów są z Rumunii! Piszesz tylko by pisać i przyklejać ludziom łatki jeśli ich opinie wynikające często z doświadczenie nie są zgodne z tym co ty masz napisać. Gdzieś to było ostatnio przerabiane.Nie masz czasem na imię Emilia?

 • Combino – 09.09.2019

  Po trzykroć głupiś. Po pierwsze,szukaj sobie jakiejś Emili czy kogokolwiek; ja się tylko pośmieję patrząc jak obłąkańczo szukasz (jak jeden tu wydurniający się i szukający już mnie wcześniej pod każdym innym nickiem). Po drugie, nawet nie złapałeś o co chodziło. Tak więc litościwie ci wyjaśnię: nie chodziło o to,że nie jest to polski podzespół ; chodziło,że Czesi mają niejedną wtopę na swoim koncie,która uchodzi w ich kraju,ale u bardziej cywilizowanych odbiorców budzi politowanie (jak nieznośny hałas w Elektrach i innych pojazdach szynowych Skody czy jak popieprzony labirynt powstały na użytek wózków stosowanych w produktach TW Team,który Modertrans postanowił wykorzystać). Po trzecie,nazywając przepłacone produkty Skody Rollsami wśród tramwajów tylko się ośmieszasz i przedstawiasz jako nieuleczalny czechofil ;)

 • Kaszebe – 10.09.2019

  Szkoda czasu na odpisywanie bo płytkość twoich wypocin jest żenująca. Świadczy o tym też fakt że nie wiesz o Emilii hejtekce która razem z wiceministrem sprawiedliwości i innymi hejtowała przeciwko sędziom. Dla ciebie chyba idealne są tramwaje jedynie z sepsy a każdy kto nie jest pesofilem jest głupi i burak.O twoim poziomie świadczy fakt że

 • Combino – 11.09.2019

  O Emilii zbierającej haki na sędziów na polecenie mendy Piebiaka (a pewnie ciche polecenie od Zera}) wiem, tylko faktycznie nie wziąłem pod uwagę że możesz mieć aż taki odlot by łączyć dwie tak nie mające że sobą nic wspólnego kwestie. Widzę, że dla ciebie jak dla Kaczora: wszystko wina Tuska. Nie będę Ci doradzał leczenia, bo w twoim wypadku nie wierzę w jego skutecznosc; zamilknac też nie zamilkniesz...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.