TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hive - we Wrocławiu uruchomiono nową wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.04.2019 18:32:42
Zdj. facebook.com/pg/hiverides

We Wrocławiu działa nowa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych. Od 11 kwietnia dostępnych jest 400 jednośladów firmy hive.

We Wrocławiu działa nowa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych. Od 11 kwietnia dostępnych jest 400 jednośladów firmy hive.

Wrocław jest drugim polskim miastem, w którym firma hive uruchomiła wypożyczalnię. Pierwszym była Warszawa, w której od marca można korzystać z 400 hulajnóg Segway ES4. Można nią jechać do 25 km na godzinę.

Poza Warszawą i Wrocławiem z hulajnóg hive można korzystać w Lizbonie, Atenach i Paryżu. Niebawem pilotażowo wypożyczalnia zacznie działać w Mediolanie, Hamburgu i Monachium.

Hive wchodzi wchodzi w skład grupy inwestorskiej BMW i Daimlera. Firma chce uruchomić wypożyczalnie hulajnów w około 20 miastach w Europie do końca 2019 roku.

Wrocław drugim miastem w Polsce

Wrocław jest drugą polską metropolią po Warszawie, do której wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze tygodnie w stolicy pokazały nam jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Zdecydowaliśmy się na Wrocław, ponieważ jest to dynamiczne miasto, stawiające na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które są spójne z ideą przewodnią naszej marki. Bardzo nas też cieszy współpraca z władzami miasta przy wprowadzeniu naszej usługi elektromobilności do Wrocławia – powiedziała Tristan Torres Velat, CEO hive.

Elektryczne hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są też idealnym uzupełnieniem dla dostępnych środków transportu miejskiego.

Zależy nam na bliskiej współpracy z miastem i lokalną społecznością – mówi Artur Rusko, city manager hive we Wrocławiu. – Dowodem na to są starania, jakie wkładamy w utrzymywanie porządku. Dlatego wysyłamy na ulice specjalne patrole, zwane "hive Bees", których celem jest usuwanie nieprawidłowo pozostawionych hulajnóg tak, by nie stanowiły zagrożenia ani przeszkody dla użytkowników ścieżek rowerowych, przechodniów czy innych uczestników transportu drogowego – dodaje Artur Rusko.

Jak wypożyczać i ile to kosztuje?

Wypożyczyć e-hulajnogi hive można za pomocą darmowej aplikacji działającej na systemach Android i IOS. Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR – informuje oficjalny portal internetowy Wrocławia.

Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,5 złotych, a koszt każdej minuty jazdy wynosi 45 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk "Zakończ przejazd" w aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

Hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na drogę, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do warunków jazdy. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

Od 2018 roku działa we Wrocławiu podobna wypożyczalnia firmy Lime. Hulajnogi elektryczne można wypożyczać za pomocą aplikacji Lime.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hive
Wrocław
hulajnoga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.