TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Historyczna chwila. Pierwszy turecki tramwaj już w Polsce
InfoTram.pl - Opublikowano: 12.02.2020 16:45:33
Historyczna chwila. Pierwszy turecki tramwaj już w Polsce (źródło: FB/Piotr Grzymowicz)

Nasz nowy tramwaj rodem z Bursy pokonał morza i góry i jest już w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że nad ranem będzie w Olsztynie i swoją pierwszą, olsztyńska przystań znajdzie na ulicy Towarowej – podał Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Nasz nowy tramwaj rodem z Bursy pokonał morza i góry i jest już w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że nad ranem będzie w Olsztynie i swoją pierwszą, olsztyńska przystań znajdzie na ulicy Towarowej – podał Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Chodzi oczywiście o Panoramę, czyli wagon zakupiony od firmy Durmazlar. To pierwszy wyprodukowany w Turcji pojazd szynowy, który będzie kursować po polskich torach.

Po przybyciu do Olsztyna czekają go testy homologacyjne. Mają one potrwać miesiąc. Zgodnie z umową zawartą z Durmazlar dwa wagony powinny zostać dostarczone do końca kwietnia 2020 roku.

Nowe olsztyńskie tramwaje - podobnie, jak te kursujące obecnie czyli Solarisy Tramino - będą miały 2,5 m szerokości. Mogą zabrać 210 pasażerów, z czego 40 osób na miejscach siedzących. Deklarowany przez producenta poziom emitowanego hałasu to 73,6 dB. Według przedstawicieli ratusza tureckie tramwaje będą mieć skrętne skrajne wózki, dzięki czemu mniej będzie zużywać się torowisko i elementy podwozia. Drzwi zlokalizowane za kabinami motorniczego będą jednoskrzydłowe, pozostałe środkowe cztery pary - dwuskrzydłowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Durmazlar
Olsztyn
Panorama
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.