TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Historia dwóch kontroli autokarów: Łódzkie i Podkarpackie
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.01.2020 12:00:29
Historia dwóch kontroli autokarów: Łódzkie i Podkarpackie

Jak pokazują wyniki dwóch styczniowych kontroli autobusów turystycznych, które miały miejsce w województwach łódzkim i podkarpackim, stan autokarów czasami znacząco odbiega od normy.

Jak pokazują wyniki dwóch styczniowych kontroli autobusów turystycznych, które miały miejsce w województwach łódzkim i podkarpackim, stan autokarów czasami znacząco odbiega od normy.

Łódzkie

14 stycznia patrol łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali autokar koło jednej z łódzkich pływalni. Pojazd należący do krajowego przewoźnika nie miał ważnego badania technicznego i legalizacji tachografu analogowego.

Z powodu stwierdzonych nieprawidłowości zatrzymano dowód rejestracyjny autokaru, a kierowcy zakazano dalszej jazdy. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. Za ujawnione naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym grozi mu w sumie 3 tysiące złotych kary.

Na miejsce kontroli przedsiębiorca podstawił zastępczy, sprawny autobus, którym odwieziono dzieci z basenu.

Podkarpackie

Województwo podkarpackie jest jednym z pięciu w kraju, w których aktualnie trwają ferie zimowe. O bezpieczeństwo podróżnych dba m.in. Inspekcja Transportu Drogowego, która kontroluje autokary przewożące podróżnych do zimowych kurortów. W województwach, w których trwa zimowa przerwa od nauki, funkcjonują także stałe punkty kontroli ITD.

W jednym z takich punktów w Rzeszowie inspektorzy ITD skontrolowali w poniedziałek 13 stycznia autokar, który przywiózł ok. 20 dzieci z Borka Starego na wycieczkę do kina w Rzeszowie. Pojazd dostał jednak czerwone światło.

Inspektorzy odkryli poważne usterki techniczne. Autobus miał fatalne opony. Nie dość, że były one mocno zużyte, to w kilku miejscach inspektorzy odnotowali też mechaniczne uszkodzenia. Autokar nie miał ważnego badania technicznego, a kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy – w tachografie brakowało wykresówki.

Ponieważ dalsza jazda zagrażała bezpieczeństwu, inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Przewoźnikowi grozi kara administracyjna 7000 złotych.

Do tego nie udało się skontaktować z przedsiębiorcą, nie było zatem możliwości podstawienia drugiego, sprawnego autokaru. Dzieci musiały wrócić do domu autobusem rejsowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Łódzkie
Podkarpackie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.