TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Grudziądz ponawia przetarg na dostawę 4 tramwajów
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.02.2020 12:15:13
Grudziądz ponawia przetarg na dostawę 4 tramwajów

Zgodnie z zapowiedziami Grudziądz ponownie ogłosił przetarg na dostawę tramwajów.

Zgodnie z zapowiedziami Grudziądz ponownie ogłosił przetarg na dostawę tramwajów.

Jego przedmiotem są cztery fabrycznie nowe wagony, wieloczłonowe, jednokierunkowe, niskopodłogowe albo częściowo niskopodłogowe, fabrycznie nowe z przeznaczeniem dla komunikacji miejskiej gminy – miasto Grudziądz. Całkowita pojemność tramwaju musi wynosić, co najmniej 175 osób. Miejsc do siedzenia powinno być minimum 30 szt.

Zamówienie obejmuje także dostawę dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego, dla potrzeb ratownictwa technicznego) fabrycznie nowego.

Na realizację zamówienia będą 24 miesiące.

Wymagane jest doświadczenie. Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną dostawę polegającą na wyprodukowaniu i dostarczeniu minimum 4 sztuk fabrycznie nowych wagonów tramwajów wieloczłonowych jednokierunkowych, niskopodłogowych albo częściowo niskopodłogowych, które uzyskały homologację w co najmniej w 1 z krajów Unii Europejskiej.

Oferty można składać do 11 marca 2020 roku.

Przypomnijmy, że w poprzednim podejściu złożona została jedna oferta – przez Modertrans. Jednak jego oferta okazała się za droga. Poznańska firma zaproponowała kwotę 25,3 mln zł, podczas gdy szacunki zamawiającego to 22,1 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Grudziądz
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.