TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Grudziądz: Groźny wypadek z ciężarówką
- Opublikowano: 28.03.2019 09:00:06
Grudziądz: Groźny wypadek z ciężarówką

27 marca policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy autobusu, który uderzył w ciężarówkę

27 marca w Grudziądzu kierowca autobusu komunikacji miejskiej uderzył w stojącą przy drodze ciężarówkę. W wyniku groźnie wyglądającego zdarzenia do szpital trafiły cztery osoby w tym dwoje dzieci podróżujących autobusem. Na szczęście nikt z poszkodowanych poważnie nie ucierpiał.

Pracujący na miejscu policjanci nie mieli wątpliwości, że to zachowanie kierowcy autobusu doprowadziło do wypadku, dlatego funkcjonariusze zatrzymali 64-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

Feralna środa

27 marca, około godz. 7.50 w Grudziądzu, na ul. Magazynowej kierowca autobusu komunikacji miejskiej niespodziewanie zjechał na lewą stronę jedni i uderzył w zaparkowaną przy drodze ciężarówkę. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziono troje pasażerów autobusu i kierowcę ciężarówki. Na szczęście okazało się, że pokrzywdzeni wśród których było dwoje dzieci nie doznali poważnych obrażeń ciała. Lekarze zadecydowali jednak, że w szpitalu pozostaną na obserwacji dwie dziewczynki w wieku 3 i 15 lat, które jechały autobusem.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca i pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzili, że kierowcy byli trzeźwi. Ustalono świadków zdarzenia i zabezpieczono pierwsze nagrania z monitoringów. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy z pewnością pozwoli na wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia w trakcie prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie. Policjanci nie mieli wątpliwości, że to niewłaściwe zachowanie kierowcy autobusu doprowadziło do zdarzania, dlatego 64-letniemu mężczyźnie stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

W sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie kierowcy do sądu za stworzenie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na 3 lata.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Grudziądz
  • Wojciech Parobi – 28.03.2019

    Kolejny ślepy emeryt za kierownicą, ale nic dziwnego bo młodzi za pensje kasjera jeździć nie będą !!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.