TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Grodzisk Mazowiecki zlikwidował bezpłatne przejazdy linią BK
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.04.2019 10:35:23
zdjęcie ilustracyjne

Od dnia 1 kwietnia br. przejazd linią BK w Grodzisku Mazowiecki będzie płatny zgodnie z obowiązującym na innych liniach komunikacji miejskiej taryfikatorem.

Od dnia 1 kwietnia br. przejazd linią BK w Grodzisku Mazowiecki będzie płatny zgodnie z obowiązującym na innych liniach komunikacji miejskiej taryfikatorem.

Trasa nie ulegnie zmianie i obowiązywać będzie obecny rozkład jazdy.

Dlaczego linia BK przestała być bezpłatna?

Jak wyjaśnia tamtejszy Urząd Miasta odpowiadając na liczne uwagi mieszkańców w związku ze zmianą warunków funkcjonowania linii autobusowej BK od dnia 1 kwietnia br. wyjaśnia, że linia ta została uruchomiona w 2018 r. w związku z modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Zgodnie z zapowiedziami (oraz stosowną uchwałą Rady Miejskiej) linie autobusowe BM i BK funkcjonować miały jako bezpłatne tylko na czas remontu prowadzonego przez PKP, tj. do grudnia 2018 r. Jednak na wniosek pasażerów linii BK jej bezpłatne kursowanie zostało przedłużone o kolejne 3 miesiące, tj. do dnia 31 marca 2019 r. Od dnia 1 kwietnia br. linia ta pozostaje utrzymana w zakresie trasy oraz częstotliwości kursowania autobusów, ale przestaje być linią bezpłatną (będą pobierane opłaty za przejazd zgodnie z cennikiem biletów komunikacji miejskiej).

Autobusy elektryczne bezpłatne przez 5 lat

W ciągu 2 najbliższych lat planowany jest zakup dwóch elektrycznych autobusów. Będą one kursowały, jako linie nowe lub też zastąpią linie już istniejące. Komunikacja ta będzie bezpłatna przez cały okres obowiązywania projektu unijnego, z którego zostanie sfinansowana, tj. przez minimum 5 lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Grodzisk Mazowieckie
linia
BKM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.