TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GMV będzie utrzymywać Centralny System Zarządzania Komunikacją Miejską w Szczecinie
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.01.2020 10:30:42
GMV będzie utrzymywać Centralny System Zarządzania Komunikacją Miejską w Szczecinie; fot. ZDiTM Szczecin

ZDiTM Szczecin znalazł firmę, która będzie utrzymywała Centralny System Zarządzania Komunikacją Miejską w 2020 roku.

ZDiTM Szczecin szukał firmy, która będzie utrzymywała Centralny System Zarządzania Komunikacją Miejską (CSZKM) w 2020 roku. Zaskoczenia nie było, bowiem do zamawiającego wpłynęła jedna oferta: od firmy GMV Innovating Solutions Sp. z o.o., którą ostatecznie ZDiTM zaakceptował. Oznacza to, że szczeciński system utrzymywany będzie przez jego dostawcę (GMV) - za cenę 3 075 000 PLN brutto.


Zakres zamówienia

Przedmiotem wskazanego zamówienia jest świadczenie usług serwisu (rozumianego jako utrzymanie w pełnej sprawności, konserwacji i konfiguracji) oraz rozwoju sprzętu i oprogramowania systemu CSZKM będącego w posiadaniu ZDiTM w Szczecinie. ZDiTM podzielił zadania dla GMV na dwie grupy: usługi standardowe i dodatkowe – dotyczące rozwoju oprogramowania. 

Te standardowe obejmują:

- utrzymanie funkcjonalności sprzętu i oprogramowania systemu, w tym usługi serwisu i utrzymania oprogramowania – usuwanie zarejestrowanych awarii, usterek lub awarii krytycznych,

- usługi serwisu i utrzymania sprzętu – tablic SDIP oraz urządzeń pokładowych,

- utrzymanie sprawnej łączności GSM (z wyłączeniem samych kart SIM) - utrzymanie sprawności kart SIM oraz usługi bezprzewodowej transmisji danych i prywatnej sieci APN leży w gestii zamawiającego.

Z kolei do usług dodatkowych dotyczących rozwoju oprogramowania, ZDiTM zaliczył:

- usługi rozwoju i wsparcia świadczone na prośbę zamawiającego, zgodnie z dodatkowym, pisemnym zleceniem złożonym przez ZDiTM. W takiej sytuacji wykonawca przedstawi zamawiającemu do akceptacji oszacowany nakład pracy i wyrażony w liczbie roboczogodzin niezbędnych na wykonanie zlecenia.

GMV zobowiązane będzie ponadto, do utrzymywania dyspozycyjności i dozoru technicznego oraz podejmowania wszelkich czynności zapewniających utrzymanie w pełnej sprawności technicznej oprogramowania oraz sprzętu systemu CSZKM. GMV ma zapewnić usługę telefonicznego wsparcia serwisowego czynną 24h/dobę do usuwania awarii krytycznych (czyli takich, które uniemożliwiają świadczenie ZDiTM podstawowych usług) w oprogramowaniu CSZKM.

Utrzymanie tablic i biletomatów

W zakresie tablic SDIP i biletomatów, obowiązkiem GMV jest dbanie o jednoznaczne i czytelne wyświetlenie wszystkich sygnałów świetlnych i komunikatów na tablicach oraz poprawne działanie biletomatów, poprzez bieżące naprawy usterek zgłaszane przez ZDiTM za pośrednictwem dedykowanego serwisu internetowego. Ponadto, wykonawca, na żądanie zamawiającego, jest zobowiązany do wyprodukowania i wymiany wyklejek na tablicy TIPT/TIPA w przypadku, gdy dojdzie do zmiany nazwy przystanku, bądź w razie ich uszkodzenia. Projekt wyklejki musi być uzgodniony z zamawiającym. Dla tablic i biletomatów wykorzystujących łączność GSM, ZDiTM będzie odpowiadać jedynie za utrzymanie w pełnej sprawności kart SIM oraz ich aktywację. Utrzymanie urządzeń (w tym modemów, anten itp.) ma leżeć po stronie GMV.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SDIP
serwis
GMV
Szczecin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.