TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gmina Czerwonak inwestuje w SDIP
- Opublikowano: 16.04.2019 14:30:22
Gmina Czerwonak inwestuje w SDIP

Wielkopolska Gmina Czerwonak dołączy do grona jednostek samorządu terytorialnego, które będą posiadały system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Gmina Czerwonak dołączy do grona jednostek samorządu terytorialnego, które będą posiadały system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Urzędnicy ogłosili przetarg, którego przedmiotem jest zaprojektowanie i wykonanie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w ramach projektów pod nazwą: "Węzeł przesiadkowy Czerwonak Osiedle" i "Węzeł przesiadkowy Bolechowo". Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Realizacja przedsięwzięcia ma nastąpić do 16 września.

Cele inwestycji

Głównym celem realizacji przedmiotu zamówienia jest podniesienie jakości funkcjonowania transportu miejskiego poprzez zapewnienie pasażerom informacji o bieżących, rzeczywistych czasach oczekiwania na najbliższy pojazd obsługujący daną linię. Obecnie funkcjonujący system oparty na informacji statycznej (gabloty z wydrukowanymi godzinami odjazdów linii umieszczone na węźle). Wprowadzenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej zapewni pasażerom nowoczesny, kompleksowy i zadowalający system informowania o aktualnych przyjazdach i odjazdach. Nowoczesny system informacji pasażerskiej wydatnie skraca czas podróży i zwiększa konkurencyjność transportu, podnosi komfort podróżowania, sprzyja poprawie wizerunku miejscowości jako jednostki nowoczesnej i ukierunkowanej w stronę obywatela. Projekt systemu dynamicznej informacji przystankowej ma na celu podniesienie atrakcyjności systemu transportu publicznego w Bolechowie i Czerwonaku.

Zakres zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest projekt, wykonanie, dostawa i montaż na terenie dworca w Bolechowie i Czerwonaku-Osiedle elementów systemu dynamicznej informacji przystankowej, w tym: łącznie czterech wyświetlaczy LED – po dwa dla każdej miejscowości (mają przedstawiać informacje o ośmiu najbliższych odjazdach) wraz z konstrukcjami wsporczymi (w skład konstrukcji wchodzi obudowa wyświetlacza).

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:

- opracowanie konstrukcji wsporczej wyświetlacza LED,

- opracowanie harmonogramu robót w uzgodnieniu z zamawiającym,

- aktualizację map do celów projektowych w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji,

- opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej, uwzględniającej warunki przyłączenia do sieci energetycznej i informatycznej,

- uzyskanie niezbędnych dla realizacji inwestycji uzgodnień i pozwoleń odpowiednich instytucji i podmiotów,

- wykonanie, dostawę i montaż we wskazanych przez zamawiającego lokalizacjach konstrukcji wsporczych wyświetlaczy LED,

- wykonanie, dostawę konstrukcji wsporczych wyświetlaczy LED,

- wykonanie, dostawę i montaż wyświetlaczy LED wraz z przyłączeniem ich do sieci energetycznej oraz doprowadzeniem do pełnej sprawności funkcjonalnej,

- wykonanie, dostawę i montaż centrów dyspozytorskich wraz z przyłączeniem ich do sieci energetycznej i informatycznej oraz doprowadzeniem do pełnej sprawności funkcjonalnej.


Warunki przetargu

Zamawiający ustalił termin otwarcia ofert na dzień 26 kwietnia. Złożone oferty będą oceniane z uwzględnieniem dwóch kryteriów: ceny (60%), okresu gwarancji (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
informacja
SDIP
Wielkopolska
  • Piotr Lenartowicz – 16.04.2019

    Już dołączył, stają po dwie tablice na Czerwonak Stacja i Owińska Stacja. Wszystkie działają i pokazują dynamiczne odjazdy autobusów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.