TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gliwicki Rower Miejski w maju: 11 673 wypożyczeń
InfoBike.pl - Opublikowano: 13.06.2019 10:30:21
Gliwicki Rower Miejski w maju: 11 673 wypożyczeń

W maju pogoda nas nie rozpieszczała, mimo to gliwickie rowery miejskie w ciągu tego miesiąca zanotowały 11 673 wypożyczeń.

Gliwicki Rower Miejski stacja pl. Inwalidów Wojennych 11 673 razy wypożyczyliśmy w maju Gliwicki Rower Miejski, a do systemu dołączyło 845 użytkowników.

W maju pogoda nas nie rozpieszczała, mimo to rowery miejskie w ciągu tego miesiąca zanotowały 11 673 wypożyczeń. Do systemu GRM dołączyło aż 845 osób.

Sprawdzają się zwłaszcza nowe lokalizacje stacji przeniesionych z Łabęd na plac Mickiewicza oraz z Obrońców Pokoju na ul. Kościuszki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. W maju ubiegłego roku, ze stacji przy Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" skorzystano 306 razy, a z tej w dzielnicy Obrońców Pokoju 349 razy. W nowych lokalizacjach liczba wypożyczeni wzrosła dwukrotnie! Na placu Mickiewicza rower miejski wypożyczono 675 razy, a sprzed biblioteki centralnej - 523 razy. Najpopularniejszymi stacjami pozostają te przy ul. Akademickiej (2 114 wypożyczeń w maju br.), przy dworcu PKP (1 707 wypożyczeń) i przy pl. Inwalidów Wojennych (1 378 wypożyczeń).

Aby dołączyć do systemu wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.gliwickirower.pl lub przy terminalu i zasilić swoje konto kwotą 10 zł. Rowery można wypożyczać poprzez terminal, który znajduje się przy każdej stacji, lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest darmowe. Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

Przypominamy, że w Gliwicach do dyspozycji jest 15 stacji GRM ze 150 rowerami, które można pozostawić w innym mieście należącym do zintegrowanego metropolitalnego systemu rowerowego (w Katowicach, Zabrzu, Sosnowcu, Tychach, Chorzowie lub w Siemianowicach Śląskich). Operatorem GRM jest firma Nextbike Polska S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Gliwice
NextBike
GZM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.