TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gliwice szukają operatora roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.01.2020 16:36:33
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Gliwice ogłosiły przetarg na operatora, który dostarczy i zorganizuje wypożyczalnię rowerów miejskich. Oferty można składać do 31 stycznia 2020 roku.

Gliwice ogłosiły przetarg na operatora, który dostarczy i zorganizuje wypożyczalnię rowerów miejskich. Oferty można składać do 31 stycznia 2020 roku.

Nowy Gliwicki Rower Miejski

Gliwice szukają operatora, który poprowadzi Gliwicki Rower Miejski od 1 kwietnia do 30 listopada 2020 roku. Wypożyczalnia ma składać się z minimum 20 stacji, z których każda wyposażona ma być w 1 terminal z panelem informacyjnym i sterującym. Każda stacja ma posiadać średnio 15 stojaków rowerowych i średnio 10 rowerów. GRM ma składać się ze 195 rowerów, w tym dwa tandemy i trzy rowery familijne/cargo. System ma mieć przynajmniej 10 zapasowych rowerów. Po 30 listopada operator ma zdemontować system i dokonać rozliczenia z klientami.

Przy wyborze nowego operatora będą brane pod uwagę cena usługi (60%) oraz dodatkowe stacje rowerowe (40%).

Trzy lata z Nextbike

30 listopada 2019 roku zakończył się trzeci i ostatni rok współpracy miasta z Nextbike Polska, firmą, która obsługiwała gliwicką wypożyczalnię. Podczas sezonu 2019 system składał się z 15 stacji i 150 rowerów, z których skorzystano 84,8 tysiąca razy.

- Podsumowując 3 lata funkcjonowania – wprowadzenie Systemu GRM możemy uważać za sukces. Rowery miejskie wpisały się w krajobraz i funkcjonowanie Miasta oraz stały się zarówno atrakcją jak i popularnym środkiem transportu miejskiego. Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców Miasto Gliwice zdecydowało się na ogłoszenie przetargu na kolejny rok funkcjonowania systemu -powiedziała Mariola Pendziałek – naczelnik Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych w Gliwicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
rower miejski
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.