TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gliwice – dwa razy większe zainteresowanie rowerem miejskim
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.04.2019 20:01:54
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W marciu w Gliwicach ruszył trzeci sezon wypożyczalni rowerów miejskich. Miasto chwali się, że przez miesiąc z wypożyczalni skorzystało ponad dwa razy więcej użytkowników niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

W marciu w Gliwicach ruszył trzeci sezon wypożyczalni rowerów miejskich. Miasto chwali się, że przez miesiąc z wypożyczalni skorzystało ponad dwa razy więcej użytkowników niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Gliwicka wypożyczalnia nie rozrosła się od ostatniego roku. Gliwicki Rower Miejski to 15 stacji, w których jest do wypożyczenia 150 rowerów. Nie zwiększa się infrastruktura, ale zwiększa zainteresowanie. Przez cały marzec z GRM skorzystano 8 425 razy, co daje blisko dwa razy więcej wypożyczeń niż w analogicznym okresie w zeszłym roku – 3 742 wypożyczenia.

- Rosnące zainteresowanie komunikacją rowerową przyczyniło się do decyzji o rozbudowie – w kwietniu ub. r. system roweru miejskiego powiększył się w Gliwicach o dodatkowych 5 stacji wyposażonych w 50 rowerów. Jak pokazują statystyki, była to dobra decyzja – w pierwszym miesiącu tegorocznego sezonu rowerowego (1-31 marca) rowery zostały wypożyczone 8 425 razy, czyli o 4 683 razy więcej niż w marcu ub. Roku – informuje oficjalny serwis internetowy Gliwic.

W marciu tego roku w systemie zarejestrowało się 811 nowych użytkowników. Z gliwickiej wypożyczalni będzie można korzystać do 30 listopada. Pierwsze 15 minut jazdy GRM jest darmowe. Operatorem wypożyczalni w Gliwicach jest firma Nextbiek Polska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
Nextbike
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.