TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk zrobił kolejny krok w zagospodarowaniu dawnej zajezdni tramwajowej
- Opublikowano: 27.06.2018 12:51:52
Gdańsk zrobił kolejny krok w zagospodarowaniu dawnej zajezdni tramwajowej (foto: gdansk.pl)

W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu na wybór partnera prywatnego do realizacji przedsięwzięcia zagospodarowania obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście.

W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu na wybór partnera prywatnego do realizacji przedsięwzięcia zagospodarowania obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście.

W odpowiedzi na zaproszenie Miasta Gdańsk, po przeprowadzonych negocjacjach, swoje oferty złożyło trzech kandydatów:

- Dolne Miasto sp. z o.o.

- GGI Dolne Miasto Sp. z o.o. Sp. K

- Polnord Gdańsk Dolne Miasto sp. z o.o.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto skierowało do dziesięciu firm zaproszenie do składania ofert do realizacji przedsięwzięcia "Zagospodarowanie obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku" w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Teraz komisja dokona weryfikacji formalnej, a następnie oceny całych ofert, w tym oceny koncepcji. Prace te potrwają do września. Po ich ocenie i wyborze najlepszej oferty i partnera nastąpi podpisanie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Partnerstwo publiczno-prywatne ma wyłonić partnera, który zaprojektuje, sfinansuje i wybuduje, a następnie będzie administrował nową przestrzenią. Dolne Miasto jest dzielnicą o wyjątkowych walorach kulturowych i dobrej infrastrukturze.

W ramach przedsięwzięcia zostaną zrealizowane zarówno obiekty o charakterze publicznym, jak też komercyjnym, a także towarzyszący im układ drogowy oraz tereny zielone. Zrealizowane zostaną obiekty publiczne, wśród których znajdują się budowane (lub rewaloryzowane) budynki na potrzeby działalności związanej z integracją społeczną i kulturą lub funkcje edukacyjno-opiekuńcze - dla dzieci w wieku przedszkolnym i dla osób starszych. Poza tym budowany i przebudowywany będzie układ drogowy, a także zagospodarowane zostaną tereny zielone na bastionach Wilk i Reduta Wyskok. Powstaną nowe ciągi piesze i ścieżki rowerowe, plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, a także zmodernizowane zostanie boisko przy SP nr 65.

Ostateczny sposób zagospodarowania nieruchomości uzależniony jest od koncepcji urbanistyczno-architektonicznych przedstawionych przez oferentów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
zajezednia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.