TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk – ruszył nabór do X Kongresu Mobilności Aktywnej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.03.2019 17:15:16
Zdj. Urząd Miejski w Gdańsku

Urząd Miejski w Gdańsku ogłosił nabór prelegentów do udziału w jubileuszowym X Kongresie Mobilności Aktywnej, który odbędzie się 24-25 września 2019 roku. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 15 marca.

Urząd Miejski w Gdańsku ogłosił nabór prelegentów do udziału w jubileuszowym X Kongresie Mobilności Aktywnej, który odbędzie się 24-25 września 2019 roku. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 15 marca.

Organizatorem Kongresu jest Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dla prelegentów zapewnione będzie zakwaterowanie oraz zwrot kosztów dojazdu komunikacją zbiorową.

Kongres Mobilności Aktywnej jest jednym z ważniejszych środkowoeuropejskich wydarzeń poświęconych szerokim aspektom mobilności, ze szczególnym naciskiem na ruch rowerowy i pieszy, a także dobrym praktykom budowania przestrzeni miejskiej pod kątem wysokiej jakości życia. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli samorządów, firm, szkół, organizacji pozarządowych i innych instytucji działających na polu transportu i mobilności, czy zagospodarowania przestrzeni publicznych. Cieszy się dużą popularnością – frekwencja każdego roku przekracza 300 osób, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Wśród głównych prelegentów gościliśmy m.in. Jana Gehla, Gila Penalosę i Micheala Colville-Andersena. Informacje na temat poprzednich edycji, wraz z plikami prezentacji, można znaleźć na www.kongresmobilnosci.pl – informuje Urząd Miejski w Gdańsku.

Zgłoszenia do Kongresu

Propozycje wystąpień można zgłaszać wypełniając formularz zgłoszeniowy i wysyłając go na adres kongresmobilnosci@gdansk.gda.pl.

Tematyka X Kongresu Mobilności Aktywnej będzie koncentrować się przede wszystkim wokół następujących obszarów:

  • Mobilność zrównoważona w miastach;
  • Psychologia i socjologia transportu;
  • Transport autonomiczny i jego wpływ na mieszkańców miast;
  • Mobilność aktywna wspomagana elektrycznie.

Wskazane obszary tematyczne nie stanowią zamkniętego katalogu akceptowanych prezentacji i każda propozycja wystąpienia zostanie rozpatrzona.

Organizatorzy X Kongresu Mobilności Aktywnej
Urząd Miejski w Gdańsku
Referat Mobilności Aktywnej
tel. 58 526 8088
www.kongresmobilnosci.pl

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Kongres Mobilności Aktywnej
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.