TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk – powstaje droga rowerowa o długości 4,4 km
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.04.2019 21:00:10
Zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Za 14,1 mln zł powstaje droga rowerowa z Sobieszewa do Świbna. Dzielnice Gdańska połączy trasa o długości 4,4 km. Niemal na całym odcinku położono już asfalt. Nowa infrastruktura ma być gotowa w czerwcu.

Za 14,1 mln zł powstaje droga rowerowa z Sobieszewa do Świbna. Dzielnice Gdańska połączy trasa o długości 4,4 km. Niemal na całym odcinku położono już asfalt. Nowa infrastruktura ma być gotowa w czerwcu.

- Zakres prac przy tej miejskiej inwestycji jest spory. To nie tylko budowa szerokiej na 3 metry drogi rowerowej. Najpierw gdzieniegdzie potrzebna była wycinka drzew i krzewów. Potem prowadzono długotrwałe i niezwykle ważne prace ziemne. Powstały też nowe wjazdy do posesji – informuje oficjalny serwis informacyjny Gdańska.

4,4 km trasy rowerowej

Położono już warstwę ścieralną na niemal całym odcinku trasy, która ma mieć długość 4,4 km. Sama nawierzchnia to nie wszystko. Droga rowerowa będzie oświetlona. Wzdłuż nowej infrastruktury nie zabraknie zieleni. Wg planu droga ma być gotowa w czerwcu tego roku. Po otwarciu będzie można przejechać z centrum Sobieszewa do Świbna. Inwestycję realizuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zadanie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego, którego inspiratorem jest Samorząd Województwa Pomorskiego. Projekt zakłada wybudowanie na terenie województwa pomorskiego dwóch długodystansowych tras rowerowych EuroVelo 10/13 oraz EuroVelo 9/Wiślana Trasa Rowerowa - WTR.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
droga
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.