TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk ogłosił przetarg na linię tramwajową Nowa Warszawska
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.06.2019 18:55:42
Gdańsk ogłosił przetarg na linię tramwajową Nowa Warszawska (foto: UMG)

W piątek, 14 czerwca, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska.

W piątek, 14 czerwca, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na budowę linii tramwajowej Nowa Warszawska.

To jedna z najważniejszych inwestycji planowanych w południowej części Gdańska. Dzięki niej znacznie skróci się czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum. Trasa biec będzie od budowanej obecnie linii tramwajowej na Nowej Bulońskiej Północnej do al. Havla. Tramwaj będzie poruszał się na południe od obecnej ul. Warszawskiej. Nowa trasa włączy się do al. Havla na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Łódzką.

Oprócz torowiska powstanie także ścieżka rowerowa

Nowa linia tramwajowa Nowa Warszawska będzie miała długość około 2 km. Przystanki dla pasażerów zlokalizowane będą w pobliżu skrzyżowania z planowaną ul. Unruga, ulicą Piotrkowską i al. Havla. Wzdłuż torowiska będzie można także poruszać się rowerem. W ciągu ul. Nowej Warszawskiej przy torowisku zlokalizowano ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Dla potrzeb obsługi torowiska, powstanie także droga technologiczna.

Zakres inwestycji obejmuje także przebudowę fragmentu torowiska i układu drogowego na al. Havla, tak aby można było "wpiąć" nową linię. Skrzyżowanie z ul. Łódzką zaprojektowano jako trójwlotowe, a odcinek ul. Nowej Warszawskiej między skrzyżowaniem z al. Havla jako drogę dwujezdniową. Ponadto projekt przewiduje przebudowę liczącego ok. 200 metrów odcinka ul. Piotrkowskiej, tak aby dostosować ją do nowego układu drogowego.

Realizacja inwestycji ma potrwać 20 miesięcy. Oferty w przetargu powinniśmy poznać we wrześniu. Prace potrwają do 2021 roku.

Kolejny element projektu GPKM IV A

Budowa Nowej Warszawskiej jest jednym z elementów programu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - etap IV A, który jest współfinansowany z funduszy unijnych. Z projektu GPKM IVA obecnie powstaje także Nowa Bulońska Północna. W pierwszej połowie 2020 roku powstanie nowa droga, linia tramwajowa oraz ścieżka rowerowa, która połączy istniejącą ul. Myśliwską z ul. Jabłoniową.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.