TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk kupuje kolejne N8C. Nie pojadą liniowo
InfoTram.pl - Opublikowano: 04.07.2019 10:47:10
Gdańsk kupuje kolejne N8C. Nie pojadą liniowo

Kolejne wagony N8C zostały zakupione przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Trzy składy nie będą jednak wozić pasażerów.

Kolejne wagony N8C zostały zakupione przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Trzy składy nie będą jednak wozić pasażerów.

Tramwaje zostały zakupione w Kassel i już niebawem pojawią się w Gdańsku. Ich stan techniczny nie pozwala jednak na modernizację. Będą zatem służyć jako magazyny części albo wozy techniczne. Niewygórowana jest także cena, za jaką GAiT pozyskały te składy. Każdy kosztował tysiąc euro.

Na wóz techniczny przerobiony zostanie co najmniej jeden nowy nabytek. Zastąpi w tej roli popularną stopiątkę. Przewoźnik uważa, że skoro wycofuje z ruchu liniowego wagony 105Na to nie ma sensu utrzymywać także takich pojazdów technicznych.

GAiT ogłpsiły już przetarg na transport wagonów z Kassel do Gdańska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT
Gdańsk
N8C
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.