TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk Główny wzbogaci się o dodatkowe tablice SDIP
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2019 09:36:54
Gdańsk Główny wzbogaci się o dodatkowe tablice SDIP (mat. pras.)

PKP PLK chce doposażyć stację Gdańsk Główny w urządzenia SDIP.

PKP PLK chce doposażyć stację Gdańsk Główny w urządzenia SDIP.

Zamówienie będzie realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Modernizacja linii kolejowej E 65/C-E 65 na odcinku Warszawa – Gdynia – w zakresie warstwy nadrzędnej LCS, ERTMS/ETCS/GSM-R, DSAT oraz zasilania układu trakcyjnego" – Faza II. Zarządca infrastruktury zaprosił wykonawców do składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego. Termin wykonania zamówienia został określony do końca bieżącego roku.

Zakres zamówienia

Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi dostawa i zabudowa urządzeń, przyłączenie zabudowanych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej do istniejących/projektowanych systemów wraz z ich uruchomieniem, opracowaniem dokumentacji powykonawczej uwzględniającej rozbudowę dynamicznej informacji pasażerskiej. W ramach inwestycji przewiduje się montaż i uruchomienie:

- 6 sztuk – wyświetlaczy peronowych dwustronnych krawędziowych (P2),

- 4 sztuk – tablic informacyjnych – wyświetlaczy peronowych zbiorczych dwustronnych (IK2-20),

- 2 sztuk – wyświetlaczy tunelowych (Tb1),

- 3 sztuk – zegarów.

Stan obecny

System informacji wizualnej stanowią wyświetlacze LCD/TFT zainstalowane na peronach i przejściach podziemnych, na których wyświetlane są informacje o pociągach. Wyświetlacze sterowane są z lokalnego serwera APIS zlokalizowanego w budynku LCS Gdańsk na podstawie poleceń generowanych przez centralny system APIS. System APIS pracuje automatycznie w oparciu o dane otrzymywane z systemu ARAMIS (Advanced Railway Automation, Management and Information System), który na podstawie informacji systemu PIP, stanu urządzeń SRK oraz założonego rozkładu jazdy przekazuje informacje sterujące treścią generowanych przez serwer APIS komunikatów wizualnych i dźwiękowych prezentowanych pasażerom. Połączenie między serwerem stacyjnym APIS a wyświetlaczami wykonane są przy pomocy sieci Ethernet z wykorzystaniem zabudowanych kabli światłowodowych. Centralę systemu wizualnej informacji podróżnych, składająca się z serwera wraz z urządzeniami sterującymi, zabudowana została w pomieszczeniu nr 104 w budynku LCS Gdańsk. Nadzór nad serwerem systemu wizualnej informacji podróżnych odbywa się z pulpitu zabudowanego na stanowisku megafonisty.

Cele inwestycji

W związku z koniecznością rozbudowy systemu wizualnej informacji pasażerskiej na stacji Gdańsk Główny, wchodzącej w zakres modernizacji linii E 65 na odcinku Warszawa – Gdynia, zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zaszła potrzeba przeprowadzenia zamówienia, które ma na celu optymalizację systemu poprzez zwiększenie ilości urządzeń dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji, dostosowanie ich do jednego standardu do zabudowanych już urządzeń oraz integrację do zainstalowanego przez firmę Thales Polska Sp. z o.o. systemu informacji dla podróżnych na przedmiotowej stacji. Integracja wymagana jest w celu poprawności generowanych komunikatów głosowych i dźwiękowych prezentowanych pasażerom.

Ocena ofert

Firmy zainteresowane zamówieniem mogły składać swoje propozycje cenowe do dnia 24 maja. Jedyne kryterium oceny ofert stanowi cena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
informacja pasażerska
dworzec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.