TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gazprom wychodzi z MZA. Od jutra PGNiG [TRANSMISJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.05.2019 18:00:35
PGNiG odbija MZA z rąk Gazpromu. Jutro start [TRANSMISJA]

10 maja MZA Warszawa i PGNiG Obrót Detaliczny oficjalnie zainaugurują współpracę w zakresie zasilania autobusów skroplonym gazem ziemnym (LNG).

10 maja MZA Warszawa i PGNiG Obrót Detaliczny oficjalnie zainaugurują współpracę w zakresie zasilania autobusów skroplonym gazem ziemnym (LNG). W planie pierwsze tankowanie oraz pokaz cysterny kriogenicznej i najnowszego warszawskiego autobusu na CNG, czyli MAN Lion`s City.

Więcej o tym kontrakcie pisaliśmy w  InfoBusie TUTAJ. Teraz zapraszamy na video relację z tego wydarzenia na nasz profil FB - jutro o godzinie 9.30.

Gazomobilna strategia

Warszawski kontrakt PGNiG to kolejny i jednocześnie bardzo prestiżowy krok w kierunku rozwoju gazomobilność w Polsce. Głównymi filarami tego procesu - oprócz Warszawy - są takie miasta, jak: Rzeszów, Tarnów czy Tychy.

Jak ocenia PGNiG, dzisiaj po polskich ulicach jeździ ok. 400 autobusów napędzanych CNG. Firma prognozuje, że w 2023 r. będzie ich już tysiąc. Do zrealizowania tego ambitnego celu potrzebna jest m.in. zerowa stawka na CNG, która cały czas nie została potwierdzona przez Komisję Europejską.

-"Nie powinno być problemu z jej notyfikacją. Należy się spodziewać, że w ciągu kilku miesięcy zerowa stawka stanie się faktem i przyspieszy decyzję kolejnych samorządów - powiedział podczas konferencji GAZTERM prezes PGNiG Obrót Detaliczny, Henryk Mucha.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
paliwo
LNG
MZA Warszawa
PGNiG
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.