TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GAiT zaprasza na tramwajowy Dzień Kobiet
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.03.2019 11:57:24
GAiT zaprasza na tramwajowy Dzień Kobiet (foto: GAiT)

Ponad sto Pań kieruje każdego dnia autobusami i tramwajami w Gdańsku. Kolejne sto Pań pracuje w administracji GAiT.

Ponad sto Pań kieruje każdego dnia autobusami i tramwajami w Gdańsku. Kolejne sto Pań pracuje w administracji GAiT. To będzie święto nie tylko naszych pracownic, ale także Pasażerek. Wszystkie Panie (ale także i panów) przewoźnik zaprasza w piątek 8 marca na przejazdy specjalne zabytkową N-ką. Dla Pasażerek przygotowane zostaną kwiaty i słodkie niespodzianki.

Pierwsze kobiety za sterami tramwajów pojawiły się w Gdańsku ponad sto lat temu. Było to związane z poborem do wojska, w efekcie czego kobiety musiały zacząć wykonywać zawody uważane wówczas za typowo męskie. Na płeć piękną za kierownicą autobusów miejskich musieliśmy poczekać aż do lat 90. Dzisiaj widok kobiety prowadzącej tramwaj czy autobus już nie dziwi.

Spółka GAiT zatrudnia 85 pań motorniczych. Statystyczna motornicza w Gdańsku ma na imię Karolina (7 pań), Anna (6 pań) albo Sylwia lub Ewa (po 5 pań), ma 40 lat. Jako motornicza pracuje średnio od 7 lat. Najkrócej pracuje motornicza zatrudniona 4 miesiące temu, a najdłużej motornicza z 40-letnim stażem.

Autobusy miejskie prowadzi w Gdańsku 25 pań. Statystyczna pani kierowca w GAiT ma na imię Anna (4 panie) lub Marzena (2 panie) i ma 39 lat. Jako kierowca pracuje średnio 6 lat. Najkrótszy staż ma pani kierowca zatrudniona miesiąc temu. Ta z najdłuższym stażem pracuje w GAiT już ponad 30 lat.

Z okazji święta wszystkich pań, w piątek 8 marca, GAiT zaprasza na przejazdy zabytkową N-ką. Tramwaj będzie kursował od 15:00 do 21:00 na trasie Strzyża – Siedlce – Zaspa. Dla wszystkich pań przewoźnik ma kwiaty i słodkie niespodzianki. Przejazdy są darmowe (zarówno dla pań, jak i panów). Tramwaj zatrzymuje się na wszystkich przystankach na trasie. Przejazdy realizowane są we współpracy z Pomorskim Stowarzyszeniem Sympatyków Transportu Miejskiego.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.gait.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.