TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GAiT porozumiały się ze Związkami Zawodowymi
- Opublikowano: 09.04.2019 14:55:38
GAiT porozumiały się ze Związkami Zawodowymi

Od 1 kwietnia nastąpi wzrost stawki godzinowej w grupie kierowców i motorniczych GAiT. Oznacza to, że podstawowa stawka godzinowa wyniesie obecnie 18,80 i 19,20 zł.

Od 1 kwietnia nastąpi wzrost stawki godzinowej w grupie kierowców i motorniczych GAiT. Oznacza to, że podstawowa stawka godzinowa wyniesie obecnie 18,80 i 19,20 zł.

Stawka 18 zł będzie obowiązywała jedynie dla nowozatrudnionych kierowców i motorniczych przez pierwsze pół roku. Porozumienie w sprawie podwyżek stawki godzinowej zostało podpisane 9 kwietnia 2019 r. pomiędzy Zarządem Spółki a przedstawicielami Związków Zawodowych działających w firmie.

- Dziękuję Związkom Zawodowym za owocne rozmowy, podczas których wypracowaliśmy rozwiązanie. Pozwoliło ono wyjść naprzeciw oczekiwaniom Pracowników, przy jednoczesnej dbałości o budżet Spółki – mówi Maciej Lisicki, prezes GAiT.

Podpisane porozumienie wprowadza jednolite, dwie wyższe stawki zaszeregowania w grupie kierowców autobusowych i motorniczych: 18,80 zł i 19,20 zł. Wprowadzenie nowych stawek będzie skutkować średnią podwyżką wynagrodzenia miesięcznego o około 240 zł brutto. Pracownicy zaplecza technicznego otrzymają podwyżki średnio o około 460 zł brutto, a pozostali pracownicy średnio o około 350 zł brutto. Stawki te będą obowiązywać od 1 kwietnia 2019 r.

Stawka godzinowa – to tylko jeden z elementów płacowych. Kierowcy co miesiąc otrzymują także premię uznaniową, dodatek za pracę w niedzielę, dodatki za godziny nadliczbowe, dodatki za pracę w nocy, dodatek stażowy. Początkujący kierowca może u nas zarobić od około 4800 zł brutto – dodaje prezes Lisicki.

Poza wynagrodzeniem, pracownicy spółki GAiT otrzymują:

dwie dodatkowe premie w roku (co w przeliczeniu na 1 miesiąc daje około 240 zł brutto),

gratyfikację w postaci wczasów pod gruszą – od 1514 zł do 1638 zł brutto,

nagrody jubileuszowe,

pracownicy, którzy wysyłają swoje dzieci na obozy i kolonie otrzymują od spółki GAiT dofinansowanie w wysokości 60-70% poniesionych na to kosztów,

fundusz socjalny spółki oferuje pracownikom niskooprocentowane (1%) pożyczki mieszkaniowe, z których korzysta 90% zatrudnionych w GAiT,

obecni i emerytowani pracownicy otrzymują bezzwrotne zapomogi dla osób w trudnej sytuacji materialnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT
Gdańsk
związek zawodowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.