TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Freiburg zamawia tramwaje Urbos 100
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.06.2018 11:54:37
Freiburg zamawia tramwaje Urbos 100 (foto: VAG)

Operator transportu publicznego z Freiburga, VAG, podpisał 6 czerwca br. kontrakt z CAF na dostawę pięciu tramwajów Urbos 100.

Operator transportu publicznego z Freiburga, VAG, podpisał 6 czerwca br. kontrakt z CAF na dostawę pięciu tramwajów Urbos 100.

Dostawy mają się zakończyć do połowy 2020 r. Tramwaj zastąpią pozostałe jeszcze we flocie VAG pięć pojazdów GT8K. Po ich wycofaniu z eksploatacji Freiburg będzie dysponował flotą tramwajów niskopodłogowych, z których 11 będzie częściowo niskopodłogowych.

Umowa obejmuje opcję na siedem kolejnych tramwajów, którą można zrealizować do końca 2020 r. Wartość umowy nie została ujawniona, ale VAG potwierdził, że kraj związkowy Baden-Württemberg wniósł wkład w wysokości 5 mln EUR.

VAG wcześniej, bo w marcu 2013 roku, podpisał umowę z CAF na dostawę 12 tramwajów siedmioczłonowych. "Nasze trzyletnie doświadczenie z tymi pojazdami zaowocowało pewnymi modyfikacjami, które wpłyną na kształt nowej konstrukcji" - powiedział Stephan Bartosch, członek zarządu VAG.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CAF
VAG
Freiburg
Urbos 100
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.