TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ForCity przejechały 2 mln km w Miszkolcu
InfoTram - Opublikowano: 10.02.2016 12:45:10 6 komentarzy
ForCity przejechały 2 mln km w Miszkolcu (foto: Škoda)

Tramwaje ForCity, jakie Škoda Transportation dostarczyła do Miszkolca, przejechały już 2 mln km. Łącznie to węgierskie miasto odebrało od czeskiego producenta 31 takich wagonów.

Tramwaje ForCity, jakie Škoda Transportation dostarczyła do Miszkolca, przejechały już 2 mln km. Łącznie to węgierskie miasto odebrało od czeskiego producenta 31 takich wagonów.

Pasażerowie mogą korzystać z naszych tramwajów już ponad dwa lata ? mówi Václav Trkovský menadżer kontraktu ze strony Škoda Transportation. I dodaje, że są to najnowocześniejsze wagony w mieście, które zastąpiły tam starsze, kilkudziesięcioletnie jednostki. To zmiana jakościowa dla pasażerów ? mówi Václav Trkovský.

Skoda dostała za tramwaje dla Miszkolca bardzo dobre referencje ? mówi dalej przedstawiciel producenta. Nasi klienci doceniają nie tyko terminowość dostaw i walory techniczne ale także niskie zużycie energii ? zaznacza Václav Trkovský.

ForCity dla Miszkolca to wagon zbudowany w oparciu o doświadczenia zdobyte przez Škoda Transportation przy realizacji poprzednich kontraktów. To dwukierunkowe pojazdy, najszersze w historii producenta. Mają 2,65 m. Przy ich produkcji firma położyła nacisk na zminimalizowanie wagi pojazdu, zainstalowanie energooszczędnych silników i sprawdzonych komponentów. Wszystko w celu zminimalizowania kosztów eksploatacji pojazdu.

Każdy tramwaj mieści ponad 300 pasażerów, którzy mogą korzystać m.in. z nowoczesnego systemu informacyjnego z ekranami LCD ? dodaje Václav Trkovský. Jest też klimatyzacja i dużo miejsca dla wózków i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Oprócz zalet technicznych tramwaj charakteryzuje ciekawy i nowoczesny design. Motyw kwiatowy został wyłoniony w plebiscycie mieszkańców Miszkolca ? dodaje przedstawiciel Škoda Transportation.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Škoda
Miszkolc
Węgry
 • kubex – 10.02.2016

  Wie ktoś jak stoją z jakością i ceną?

 • Combino – 11.02.2016

  Cena wg kursu z lutego 2012 (podpisanie umowy) to (po przeliczeniu) ok. 9,97 mln PLN za sztukę. Skody którymi jeździłem w różnych miastach ani jakością ani wyrafinowaniem konstrukcji d... nie urywały. Dobre wyciszenie też chyba nie jest domeną Skody...

 • Rambo – 11.02.2016

  Skoda to szajs

 • DP Praga – 13.02.2016

  Rambo i Combino tym bardziej szajs . A Tramino do ForCITY się nie umywa

 • www – 14.02.2016

  @DP Praga Teraz można we Wrocławiu porównać Skodę i Pesę. Problemu żadnego nie ma. Teraz Skoda zrobiła przynajmniej jakiś postęp w wyglądzie, ale Wrocław jeszcze długo będzie cierpiał...

 • Eurotram – 16.02.2016

  @DP Praga:cóż za wyrafinowany i bijący na kilometr elokwencją komentarz. Tak BTW: nawet nie napisałeś,o którą wersję ForCity ci chodzi ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.