TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ForCity przejechały 2 mln km w Miszkolcu
InfoTram - Opublikowano: 10.02.2016 12:45:10 6 komentarzy
ForCity przejechały 2 mln km w Miszkolcu (foto: Škoda)

Tramwaje ForCity, jakie Škoda Transportation dostarczyła do Miszkolca, przejechały już 2 mln km. Łącznie to węgierskie miasto odebrało od czeskiego producenta 31 takich wagonów.

Tramwaje ForCity, jakie Škoda Transportation dostarczyła do Miszkolca, przejechały już 2 mln km. Łącznie to węgierskie miasto odebrało od czeskiego producenta 31 takich wagonów.

Pasażerowie mogą korzystać z naszych tramwajów już ponad dwa lata ? mówi Václav Trkovský menadżer kontraktu ze strony Škoda Transportation. I dodaje, że są to najnowocześniejsze wagony w mieście, które zastąpiły tam starsze, kilkudziesięcioletnie jednostki. To zmiana jakościowa dla pasażerów ? mówi Václav Trkovský.

Skoda dostała za tramwaje dla Miszkolca bardzo dobre referencje ? mówi dalej przedstawiciel producenta. Nasi klienci doceniają nie tyko terminowość dostaw i walory techniczne ale także niskie zużycie energii ? zaznacza Václav Trkovský.

ForCity dla Miszkolca to wagon zbudowany w oparciu o doświadczenia zdobyte przez Škoda Transportation przy realizacji poprzednich kontraktów. To dwukierunkowe pojazdy, najszersze w historii producenta. Mają 2,65 m. Przy ich produkcji firma położyła nacisk na zminimalizowanie wagi pojazdu, zainstalowanie energooszczędnych silników i sprawdzonych komponentów. Wszystko w celu zminimalizowania kosztów eksploatacji pojazdu.

Każdy tramwaj mieści ponad 300 pasażerów, którzy mogą korzystać m.in. z nowoczesnego systemu informacyjnego z ekranami LCD ? dodaje Václav Trkovský. Jest też klimatyzacja i dużo miejsca dla wózków i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Oprócz zalet technicznych tramwaj charakteryzuje ciekawy i nowoczesny design. Motyw kwiatowy został wyłoniony w plebiscycie mieszkańców Miszkolca ? dodaje przedstawiciel Škoda Transportation.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Škoda
Miszkolc
Węgry
 • kubex – 10.02.2016

  Wie ktoś jak stoją z jakością i ceną?

 • Combino – 11.02.2016

  Cena wg kursu z lutego 2012 (podpisanie umowy) to (po przeliczeniu) ok. 9,97 mln PLN za sztukę. Skody którymi jeździłem w różnych miastach ani jakością ani wyrafinowaniem konstrukcji d... nie urywały. Dobre wyciszenie też chyba nie jest domeną Skody...

 • Rambo – 11.02.2016

  Skoda to szajs

 • DP Praga – 13.02.2016

  Rambo i Combino tym bardziej szajs . A Tramino do ForCITY się nie umywa

 • www – 14.02.2016

  @DP Praga Teraz można we Wrocławiu porównać Skodę i Pesę. Problemu żadnego nie ma. Teraz Skoda zrobiła przynajmniej jakiś postęp w wyglądzie, ale Wrocław jeszcze długo będzie cierpiał...

 • Eurotram – 16.02.2016

  @DP Praga:cóż za wyrafinowany i bijący na kilometr elokwencją komentarz. Tak BTW: nawet nie napisałeś,o którą wersję ForCity ci chodzi ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!