TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Flota Stadlera w Słowenii znacznie rozrośnie się
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.05.2019 11:37:29
Flota Stadlera w Słowenii znacznie rozrośnie się (wiz. Stadler)

Stadler dostarczy Słoweńskim Kolejom 26 kolejnych pociągów. Jest to opcja do umowy zawartej w kwietniu 2018 r. Wartość zamówienia to dobre 150 milionów euro.

Stadler dostarczy Słoweńskim Kolejom 26 kolejnych pociągów. Jest to opcja do umowy zawartej w kwietniu 2018 r. Wartość zamówienia to dobre 150 milionów euro.

Dostawy dotyczą pociągów FLIRT i KISS. Podpisana właśnie umowa dotyczy 16 trzyczłonowych składów z silnikiem wysokoprężnym i 10 czteroczłonowych jednostek z napędem elektrycznym. W obu konfiguracjach pociągi są dopuszczone do ruchu w Słowenii, Chorwacji i Austrii. Przeznaczone są tym samym do obsługi pasażerów w ruchu międzynarodowym.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że słoweńska kolej państwowa powiększa swoją flotę pociągów Stadlera do 52. Zamówienia te sprawią, że podróż koleją w Słowenii i krajach sąsiednich będzie bezpieczniejsza, wygodniejsza i bardziej przyjazna dla środowiska" – powiedział Zeljko Davidovic ze Stadlera.

Slovenske Železnice planują stopniowe uruchamianie pociągów od października 2021 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Flirt
KISS
Słowenia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.