TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

FlixBus połączy Odessę i Pilzno przez Kraków
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2019 14:00:36
FlixBus połączy Odessę i Pilzno przez Kraków; fot. FlixBus

FlixBus ogłosił otwarcie pierwszej zielonej linii na Ukrainie, która połączy Odessę i Pilzno, uwzględniając przystanki m.in. w Krakowie, Tarnopolu i we Lwowie.

6 grudnia FlixBus ogłosił otwarcie pierwszej zielonej linii na Ukrainie, która połączy Odessę i Pilzno, uwzględniając przystanki m.in. w Krakowie, Tarnopolu i we Lwowie.

Połączenie obsługiwane będzie przez autobusy w pełnym standardzie FlixBusa. Linia będzie kursować 5 razy w tygodniu od 11 grudnia, a bilety są już dostępne w sprzedaży.

Nowe połączenie obsłużą cztero- i pięcioletnie Setry w pełnym, zielonym oklejeniu FlixBusa z lokalnymi elementami, zaprojektowanymi specjalnie dla Ukrainy. Każdy autobus spełnia wysoki standard FlixBusa, na który składają się: toaleta na pokładzie, klimatyzacja, gniazdka elektryczne, wygodne siedzenia ze zwiększoną przestrzenią na nogi oraz bezpłatne Wi-Fi.

Rodzinny Regabus

Linię obsłuży lokalny partner autobusowy, Regabus. Jest to rodzinna firma założona w 1994 roku, specjalizująca się w połączeniach autobusowych między Ukrainą a Czechami. Zgodnie z modelem biznesowym FlixBusa, lokalny partner odpowiedzialny jest za codzienne operacje, flotę oraz kierowców. FlixBus natomiast zajmuje się technologią, sprzedażą biletów, obsługą klienta, planowaniem siatki połączeń, a także marketingiem i sprzedażą.

-"Pasażerowie z Polski mogą skorzystać z nowych, ciekawych możliwości podróży na wschód Europy. Nowe połączenie FlixBusa uwzględnia przystanki w aż 6 ukraińskich miastach, w tym w Tarnopolu i we Lwowie – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Trasa nowej linii prezentuje się następująco:

  • N3277: Odessa – Umań – Winnica – Chmielnicki – Tarnopol – Lwów – Kraków – Ołomuniec – Brno – Praga – Pilzno

Sytuacja na Ukrainie

Obecnie FlixBus na Ukrainie współpracuje z trzema partnerami autobusowymi, którzy obsługują bezpośrednie połączenia do 37 miast. Przez 6 miesięcy obecności FlixBusa na Ukrainie, zielone autobusy przebyły 2,2 milionów kilometrów.

Z Ukrainy możliwy jest bezpośredni dojazd FlixBusem do Polski, Niemiec, Węgier, Austrii i Czech. Linie FlixBusa zatrzymują się w 9 ukraińskich miastach: Kijowie, Żytomierzu, Równem, Lwowie, Odessie, regionie czerkaskim (Umań), Winnicy, Chmielnickim oraz Tarnopolu.

Wśród dalszych planów FlixBusa w regionie jest przede wszystkim uruchomienie tras łączących Ukrainę z krajami bałtyckimi oraz do południowej Europy (Węgry, Słowacja). Planowane jest także rozwinięcie połączeń z Polską i Czechami. Ponadto, do końca 2020 r. FlixBus planuje zwiększyć liczbę połączeń międzynarodowych z Ukrainy, a także rozwinąć siatkę połączeń krajowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FlixBus
Ukraina
Czechy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.