TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Flirt dla Słowenii na testach w Żmigrodzie
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.01.2020 13:15:51
Flirt dla Słowenii na testach w Żmigrodzie

Pierwszy Flirt DMU, wyprodukowany w Siedlcach dla Kolei Słoweńskich gotowy. Na początku roku opuścił fabrykę Stadlera.

Pierwszy Flirt DMU, wyprodukowany w Siedlcach dla Kolei Słoweńskich gotowy. Na początku roku opuścił fabrykę Stadlera.

To FLIRT DMU dla Słowenii, zbudowany w ramach podpisanego w 2018 zamówienia. Aktualnie jest na testach w Żmigrodzie – poinformowała nas Marta Jarosińska ze Stadlera.

Przypomnijmy, że zamówienie obejmuje trzy typy pojazdów dla przewoźnika Slovenske Železnice, w tym klasyczne ezty FLIRT, spalinową wersję tych pojazdów oraz piętrowe ezty typu KISS.  

Co ciekawe cechą szczególną zamówienia słoweńskich kolei państwowych jest to, że operator będzie miał możliwość nie tylko eksploatacji pojazdów jednopiętrowych w trakcji podwójnej, ale także w trakcji mieszanej złożonej ze składów jednopiętrowych i dwupiętrowych.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl całość zamówienia podstawowego obejmuje 11 czteroczłonowych ezt-ów FLIRT, 10 trzyczłonowych ezt-ów KISS oraz 5 trzyczłonowych spalinowo-elektrycznych FLIRT-ów. Przewoźnik skorzystał już także z opcji i zamówił kolejne 26 składów, w tym 16 trzyczłonowych składów z silnikiem wysokoprężnym i 10 czteroczłonowych jednostek z napędem elektrycznym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Słowenia
Flirt
Siedlce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.