TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Firmy łączą siły dla modernizacji autobusów na e-busy
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.12.2019 13:00:33
Firmy łączą siły dla modernizacji autobusów na e-busy

BMZ, HORIBA MIRA i ZIEHL-ABEGG współpracują na rzecz elektryfikacji europejskich autobusów. Wymienione firmy połączyły siły, aby zaoferować usługę polegającą na modernizacji istniejących flot autobusowych na e-busy.

BMZ, HORIBA MIRA i ZIEHL-ABEGG współpracują na rzecz elektryfikacji europejskich autobusów. Wymienione firmy połączyły siły, aby zaoferować usługę polegającą na modernizacji istniejących flot autobusowych na e-busy.


Wymogi UE

W ramach polityki ochrony środowiska mającej na celu zmniejszenie emisji CO2 z pojazdów publicznych, UE wydała nową dyrektywę dotyczącą pojazdów, która określa procent autobusów, które muszą być wolne od emisji do 2025 r. i 2030 r. Określa ona cele dla każdego członka UE. Na przykład Niemcy mają na celu objęcie 22,5% wszystkich autobusów zerową emisją, zwiększając ten wskaźnik do 32,5% do 2030 r. Spowoduje to ogromne zapotrzebowanie na rozwój nowych autobusów elektrycznych, aby osiągnąć te cele. Ponadto miasta, w tym Paryż i Berlin, już wcześniej zobowiązały się do większej elektryfikacji, niż wymaga tego dyrektywa. Podczas gdy tradycyjnie obowiązkiem jest wprowadzanie na rynek nowych autobusów elektrycznych, nie można pominąć roli, jaką odegrają istniejące autobusy w realizacji tych kluczowych celów. Aby to osiągnąć, właściciele, operatorzy i producenci istniejących autobusów będą musieli działać już teraz, aby zainwestować w modernizację. 

Łącząc kilkadziesiąt lat doświadczenia i wiedzy w zakresie opracowywania oraz integracji napędów elektrycznych do autobusów, firmy BMZ, HORIBA MIRA i ZIEHL-ABEGG opracowują i dostarczają wysoce wydajne, bezpieczne i niezawodne, elektryczne rozwiązania układu napędowego producentom, operatorom i właścicielom autobusów elektrycznych, z opcją pełnej usługi modernizacji dla klientów, którzy jej potrzebują.

Światowy gracz w technologii układów napędowych, ZIEHL-ABEGG, zapewni swoją kompaktową i wydajną elektryczną oś do autobusów beze misyjnych. Z kolei BMZ, wiodący europejski producent systemów akumulatorowych, zapewni najnowsze technologie akumulatorowe, a HORIBA MIRA, wiodąca na świecie firma z zakresu inżynierii motoryzacyjnej, dostarczy oprogramowanie w zakresie sterowania pojazdem oraz zarządzania integracją elektrycznych układów napędowych i zapewni wsparcie w celu spełnienia normy ISO26262.

Elektryfikacja w całej Europie

Sven Bauer, dyrektor generalny i założyciel grupy BMZ powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z dwóch globalnie umiejscowionych i niezwykle doświadczonych partnerów, z którymi możemy wspólnie umacniać i rozszerzać naszą pozycję na rynku motoryzacyjnym. E-autobusy to bardzo szybko rozwijający się rynek, prawie każde duże miasto jest obecnie zaangażowane w elektryfikację pojazdów, a ta współpraca umożliwia nam dostarczanie wyjątkowej, gotowej usługi w całej Europie".


Christian Adamczyk, rzecznik firmy dla BMZ Group dodał: "Razem zapewniamy kompleksowe rozwiązanie składające się z akumulatora, napędu i integracji, które ma na celu pomóc właścicielom i operatorom w przekształceniu ich istniejących flot autobusowych w pojazdy o zerowej emisji wymagane na jutro".


Ralf Arnold, dyrektor zarządzający ZIEHL-ABEGG AUTOMOTIVE zachwalał, że: "Nasz ZAwheel jest najbardziej wydajnym sposobem napędzania autobusu miejskiego - ma to bezpośredni wpływ na wielkość akumulatora i pozwala zaoszczędzić koszty w dłuższej perspektywie".


Greg Harris, globalny lider usług elektryfikacyjnych w firmie HORIBA MIRA, powiedział: "Współpracując z BMZ i ZIEHL-ABEGG, łączymy nasze bogate doświadczenie w elektryfikacji w jedną, łatwą w obsłudze usługę doradczą specjalizującą się w dostarczaniu wydajnych rozwiązań elektrycznych układów napędowych".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
modernizacja
usługi
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.