TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Finał gdańskiego Rowerowego Maja z niespodzianką
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.05.2019 20:01:05
Finał gdańskiego Rowerowego Maja z niespodzianką

Pozostały ostatnie dni kampanii Rowerowy Maj. W Gdańsku uczestników rowerowej zabawy czeka zmiana regulaminu. Wszystko po to, by do końca nie było wiadomo, kto zwycięży.

Pozostały ostatnie dni kampanii Rowerowy Maj. W Gdańsku uczestników rowerowej zabawy czeka zmiana regulaminu. Wszystko po to, by do końca nie było wiadomo, kto zwycięży.

Gdańsk, który jest pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj, organizuje finał imprezy 6 czerwca, podczas pikniku w Hevelianum. W tym roku akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Bierze w niej udział 152 placówki, 2043 klasy i 34 187 aktywnych uczestników. Zanotowano już ponad 745 tys. przejazdów. Pod koniec kampanii organizatorzy zdecydowali się na zmianę w regulaminie.

Ma być niespodzianka

Jak informuje Urząd Miejski w Gdańsku, w zeszłym roku kampania doczekała się internetowego “dziennika obecności rowerowej", co pozwalało na śledzenie na bieżąco wyników poszczególnych szkół i przedszkoli. Ta możliwość sprawiła jednak, że ostatniego dnia kampanii o północy można było sprawdzić, kto jest zwycięzcą i nie było... niespodzianki.

Dlatego organizatorzy zmieniają regulamin imprezy. Od poniedziałku, 27 maja, rankingi pokazujące wyniki rywalizacji zostały wyłączone.

Finałowa impreza

6 czerwca na Górze Gradowej odbędzie się piknik, podczas którego poznamy zwycięzców Rowerowego Maja, czyli najbardziej rowerowe szkoły, przedszkola oraz najbardziej rowerową klasę.

Nagrody

W kampanii jest o co rywalizować. Prezydent Miasta Gdańska ufundował nagrody: 40 tys. zł to pula nagród dla szkół średnich, 20 tys. zostanie rozdysponowane wśród "Szkół Małych", a 10 tys. zł podzielą trzy najbardziej rowerowe przedszkola.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Rowerowy Maj
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.