TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ferie w Zachodniopomorskim, czyli więcej kontroli na drogach
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.02.2020 09:00:46
Ferie w Zachodniopomorskim, czyli więcej kontroli na drogach

Więcej kontroli technicznych i częstsze sprawdzanie trzeźwości czeka kierowców na zachodniopomorskich drogach podczas ferii zimowych w województwie – zapowiada zachodniopomorska policja.

Więcej kontroli technicznych i częstsze sprawdzanie trzeźwości czeka kierowców na zachodniopomorskich drogach podczas ferii zimowych w województwie – zapowiada zachodniopomorska policja. Od poniedziałku funkcjonariusze będą też kontrolować autobusy przewożące dzieci.

"Będziemy prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości, na pewno w tym okresie będziemy się starali dedykować większą liczbę policjantów niż zwykle do pełnienia służby na drogach województwa zachodniopomorskiego" – powiedział we wtorek dziennikarzom naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie podinsp. Dariusz Mejer.

Kontroli będą też poddawane autobusy przewożące dzieci na wypoczynek. Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, a także uprawnienia oraz stan trzeźwości kierującego.

"Każda jednostka powiatowa ma u siebie wyznaczone kilka miejsc do kontroli autokarów. Zgłoszenia (autobusu do kontroli – PAP) może dokonać właściwie każdy – rodzic, opiekun wycieczki, nauczyciel" – powiedział podinsp. Mejer. Dodał, że wykaz punktów kontroli jest na stronach internetowych jednostek policji.

W 2019 r. policjanci skontrolowali w województwie 165 autobusów, nie dopuścili do ruchu jednego pojazdu, zatrzymany został też kierowca, który po alkoholu chciał prowadzić autokar.

Naczelnik wojewódzkiej drogówki zaznaczył też, że policjanci będą zwracać uwagę przede wszystkim na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i eliminować z ruchu tych, którzy za kierownicę siadają po alkoholu. "Największa liczba wypadków spowodowana jest zbyt dużą prędkością" – powiedział.

Podczas ferii w ub.r. na drogach w województwie doszło do 32 wypadków, zginęło w nich pięć osób, a rannych zostało 40.

Policjanci zwracają uwagę także na to, że łagodna zima nie oznacza, iż kierowcy mogą być mniej ostrożni na drodze. "Czasami im aura jest lepsza, tym więcej jest zdarzeń drogowych – widzimy taką prawidłowość. Nasza obecność na drodze jest konieczna niezależnie od pogody" – powiedział podinsp. Mejer.

Ferie w województwie zachodniopomorskim rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do 21 lutego.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
policja
Zachodniopomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.