TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Europol rozbija gang lewych biletów lotniczych
InfoAir.pl - Opublikowano: 28.11.2019 10:30:54
Europol rozbija gang lewych biletów lotniczych; fot Europol

Europol: 79 zatrzymanych w akcji przeciw oszustwom na szkodę linii lotniczych.

Europol zatrzymał podczas akcji przeprowadzonej w 60 krajach między 18 a 22 listopada 79 osób podejrzanych o to, że podróżowały samolotami na podstawie biletów opłaconych za pomocą skradzionych kart kredytowych.

Global Airline Action Days (GAAD), jak nazwano tę operację, organizowane są od 12 lat w celu "zwalczania oszustw przy zakupie biletów lotniczych", jak poinformował w swym komunikacie Europol.

W tym roku wybrano do kontroli 55 linii lotniczych i 12 agencji podróży; wykryto w trakcie tych kontroli 165 podejrzanych transakcji.

Część spośród tych przypadków miała związek z nielegalną imigracją: niektórzy ze skontrolowanych pasażerów mieli sfałszowane dokumenty tożsamości bądź dokumenty wystawione na inne osoby.

Tegoroczne GAAD, przeprowadzone m.in. przez Eurojust i Frontex, "stanowiły uwieńczenie wielu miesięcy szczegółowego planowania z udziałem Europolu, sił policyjnych, władz sądowych, agencji straży granicznej, towarzystw lotniczych i banków emisyjnych" - oświadczył szef operacji Europolu Wil van Gemert.

Ocenia się, że w rezultacie oszustw popełnianych przy zakupie biletów straty linii lotniczych dochodzą do miliarda dolarów rocznie.

-"Jest to interes niezwykle lukratywny dla zorganizowanej przestępczości" - stwierdza Europol. Zwraca uwagę, że "oszustwa przy zakupie biletów lotniczych są często związane ze znacznie poważniejszymi przestępstwami, jak nielegalna imigracja, handel ludźmi, handel narkotykami i terroryzm".(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
pasażer
unia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.