TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ETZT 2019: Tramwaje Śląskie zapraszają na dzień otwarty w zajezdni
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.09.2019 11:42:25
ETZT 2019: Tramwaje Śląskie zapraszają na dzień otwarty (foto: TŚ)

Tradycyjnie w sobotę, tradycyjnie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tradycyjnie z wielką radością spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej.

Tradycyjnie w sobotę, tradycyjnie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tradycyjnie z wielką radością spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej.

W tym roku zapraszają 21 września do zajezdni w Katowicach Zawodziu. Atrakcji nie zabraknie, a coś dla siebie znajdzie każdy - od juniora do seniora!

Każdego roku w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni.

Co roku zmieniamy miejsce tak, by każda z zajezdni mogła być gospodarzem Dnia Otwartego; by co jakiś czas każdy z mieszkańców "tramwajowych" miast Metropolii miał taką imprezę niejako u siebie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Dlatego, po ubiegłorocznej imprezie w Bytomiu, tym razem swoje drzwi szeroko otworzy zajezdnia w Katowicach Zawodziu.

Na pytanie, jak najlepiej dojechać na Dzień Otwarty odpowiedź jest prosta: Oczywiście, że tramwajem! Poza tramwajami liniowymi, które przez Zawodzie standardowo przejeżdżają, uruchomimy tramwaje specjalne z Mysłowic, Sosnowca i centrum Katowic. Ponadto zapraszamy do przejazdu wagonami, które o 11:30 wyruszą z placu Wolności w paradzie tramwajów do zajezdni – podkreśla Andrzej Zowada. Kto nie chce uczestniczyć w paradzie, na teren zajezdni będzie mógł wejść już o 11:30.

To godzina rozpoczęcia imprezy, podczas której atrakcji będzie co niemiara. Strefa zabaw z dmuchańcami i animacjami dla dzieci, stoiska Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, strefa wojskowa ze strzelnicą, punkt nauki udzielania pierwszej pomocy, strefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego… Do tego oczywiście cały szereg atrakcji związanych ze zwiedzaniem zajezdni. Wystawa taboru tramwajowego i technicznego oraz części tramwajów i elementów infrastruktury, ekspozycja symulatora kabiny motorniczego, nauka jazdy tramwajem, pokaz podwozia i aparatury dachowej, pokaz sterowania zwrotnic, pokaz mycia tramwaju, wystawa o historii tramwajów w regionie – wylicza rzecznik tramwajowej Spółki. Do tego oczywiście atrakcje artystyczne. Na scenie wystąpi tramwajowa orkiestra dęta, Zespół Akordeonistów "Katowice-Kleofas", zespół Good Vibes oraz Grzegorz Poloczek w programie kabaretowym. Do tego dynamiczny i na pewno widowiskowy pokaz akcji gaśniczej płonącego tramwaju oraz bicie rekordu pojemności tramwaju czyli sprawdzenie ilu ludzi pomieści wagon tramwajowy. Tego jeszcze nie robiliśmy – zauważa Andrzej Zowada.

Na terenie zajezdni stanie też ambulans do pobierania krwi, w hali zbudowana zostanie makieta kolejowa, wybijany będzie pamiątkowy znaczek a na jednym z torów odbędą się finałowe zawody turnieju na najlepszego motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A. W czasie Dnia Otwartego rozstrzygnięty zostanie również konkurs fotograficzny "Tramwaj w stolicy Metropolii". Tu naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
zajezdnia
ETZT
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.