TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ETZT 2019: Dzień otwarty na stacji metra Płocka
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.09.2019 09:41:26
ETZT 2019: Dzień otwarty na stacji metra Płocka

Jak wygląda stacja Płocka, wolskiego odcinka linii metra M2, na dwa miesiące przed zakończeniem budowy? Tego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy dnia otwartego, który odbędzie się w niedzielę, 22 września.

Jak wygląda stacja Płocka, wolskiego odcinka linii metra M2, na dwa miesiące przed zakończeniem budowy? Tego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy dnia otwartego, który odbędzie się w niedzielę, 22 września.

Zwiedzanie jest częścią warszawskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Warszawianki i warszawiacy po raz pierwszy będą mieli możliwość zwiedzenia budowy stacji, która powstaje u zbiegu ulic Płockiej i Wolskiej. Odwiedzający przejdą m.in. po niemal gotowym odcinku ul. Płockiej, gdzie trwają intensywne prace przy odtworzeniu jezdni, chodników i zieleni. Goście na specjalnie przygotowanym stanowisku zobaczą m.in. jakie rośliny zostaną w listopadzie docelowo nasadzone przy stacji. Następnie odwiedzający zejdą na peron, gdzie zaprezentowane zostaną gotowe elementy wystroju stacji: podwieszane sufity, płyty lastryko, którymi wyłożony został peron, a także oświetlenie czy tablice informacyjne.

Na budowie stacji Płocka trwają ostatnie prace wykończeniowe – w tym momencie na peronie instalowane są stalowe podkonstrukcje, na których pojawią się miedziane ściany zatorowe. Obecnie montowane są również ostatnie sztuki oświetlenia oraz paneli na suficie peronu. Z kolei w październiku rozpoczną się montaże szklanych elementów w pawilonach handlowych oraz tafli na stalowych konstrukcjach wejść.

Oprócz zwiedzania stacji na odwiedzających będą czekały animacje dla dzieci – malowanie buziek i zabawy związane z budową metra.

Zasady uczestnictwa w dniu otwartym

Stację Płocka będzie można zobaczyć w niedzielę, 22 września, od godz. 11.00 do 15.00. Wejście na dzień otwarty będzie zlokalizowane przy ul. Płockiej, od strony ul. Ludwiki, przy punkcie informacyjnym budowy metra. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia.

Zwiedzający będą poruszać się w zorganizowanych grupach. Ze względu na trwające prace, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszającymi się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia w wózkach.

Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest odpowiedni strój:

kryte obuwie na twardej podeszwie;

długie spodnie;

kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, a strój nie jest zgodny z wymaganiami. Może też odmówić zwiedzającemu dalszej wycieczki po placu budowy, jeżeli kierowane przez niego prośby zostaną przez zwiedzającego zignorowane. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa zwiedzających.

Na wolskim odcinku drugiej linii metra trwają intensywne prace wykończeniowe. W tunelach ułożone zostało już całe torowisko, a na stacjach montowane są urządzenia niezbędne do prowadzenia ruchu pociągów. Zakończenie układania instalacji na przystankach podziemnej kolei umożliwia prowadzenie na nich prac wykończeniowych, w tym montaż ścian zatorowych i sufitów. Budowa tego fragmentu linii M2 zakończy się za nieco ponad dwa miesiące.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
metro
stacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.