TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

EN95 wrócił na szlak
InfoTram - Opublikowano: 16.04.2016 17:11:58 1 komentarz
EN95 wrócił na szlak

EN95 Warszawskiej Kolei Dojazdowej wrócił na szlak. Po raz pierwszy po remoncie wyjechał na trasę w sobotę, 16 kwietnia.

EN95 Warszawskiej Kolei Dojazdowej wrócił na szlak. Po raz pierwszy po remoncie wyjechał na trasę w sobotę, 16 kwietnia.

Ciekawe czy dla przewoźnika też była to niespodzianka? Wcale byśmy się nie zdziwili. Kilkukrotnie bowiem próbowaliśmy się dowiedzieć kiedy pociąg powróci na trasę. Niestety nieskutecznie. Jeszcze w tym tygodniu pojawiły się nawet informacje, że skład został odstawiony i nie wiadomo kiedy prace przy nim zostaną wznowione. Tymczasem okazało się, że prace zostały ? ukończone.

Przypomnijmy, że EN95 został zmodernizowany przez PESĘ, a więc jego producenta. Prace trwały ponad dwa lata. Przez ten czas został on mianowicie dostosowany do nowego napięcia. Od teraz skład może kursować korzystając z 3000V DC/600V DC. To właśnie nietypowe zasilanie, a także kłopoty z dostawcami sprawiły, że remont EN95 znacznie się wydłużył.

Przypomnijmy, że po zmianie napięcia z sieci WKD muszą zniknąć wszystkie wysłużone jednostki EN94. Zostaną one zastąpione m.in. pociągami, które dla przewoźnika buduje Newag.

EN95 był pierwszym nowoczesnym pojazdem zakupionym przez WKD. To jedyny taki skład wyprodukowany przez PESĘ. Kolejna dostawa obejmowała już jednostki EN97.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
EN95
WKD
  • Hart – 18.04.2016

    Znowu sie dostalo dostawca. Na ich miescu bym przestal współpracować z pesa bo co problemy to szkaluje sie poddostawcow. Kogo obvhodzi problem z dostadcami? To jest problem pesy ze zalizyla 1.5 roku obsuwy. Nikt inny za podpisana imowe nie odpowiada i zrzucanie winy ma dostawcow jest smieszne. Wszyscy sa winni tylko nie my.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.