TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektrycznym do Zgorzelca
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.12.2019 12:45:27
Elektrycznym do Zgorzelca (foto: PKP PLK)

Od 15 grudnia trasę z Wrocławia do Zgorzelca będzie można pokonać pociągiem elektrycznym.

Od 15 grudnia trasę z Wrocławia do Zgorzelca będzie można pokonać pociągiem elektrycznym.

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły elektryfikację ostatniego odcinka magistrali kolejowej E30 na odcinku Węgliniec-Zgorzelec. Dzięki temu od 15 grudnia z Wrocławia do Zgorzelca będzie można dojechać pociągiem elektrycznym w godzinę i 40 minut.

Jak przekazał w czwartek PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, ukończenie elektryfikacji oznacza skrócenie czasu przejazdu i większą przepustowość linii. Dotychczas podróżni, korzystający z pociągu relacji Wrocław – Zgorzelec musieli w Węglińcu przesiadać się z taboru elektrycznego na spalinowy. Elektrycznym pociągiem z Wrocławia do Zgorzelca będzie można dojechać od 15 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.

Rzecznik poinformował, że na 27-kilometrowym zelektryfikowanym odcinku zamontowano 920 słupów oraz 54 bramki trakcyjne. Dla zapewnienia zasilania zmodernizowano podstację trakcyjną w Węglińcu oraz zbudowano dwie nowe w Pieńsku i Zgorzelcu.

Dzięki ukończonej elektryfikacji linii poprawią się nie tylko warunki przewozów pasażerskich, zarówno w ruchu regionalnym, jak i dalekobieżnym, ale zyska też ruch towarowy. "Przewozy ładunków staną się sprawniejsze, szybsze i bardziej konkurencyjne względem przewozów drogowych. Tym samym więcej ładunków przewożonych koleją odciąży drogi i zwiększy bezpieczeństwo" – dodał.

Inwestycja o wartości 70 mln zł została zrealizowana przez PKP PLK w ramach projektu CEF, "Łącząc Europę". Przez zelektryfikowany odcinek codziennie pojedzie osiem bezpośrednich pociągów relacji Wrocław – Zgorzelec.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zgorzelec
PKP PLK
modernizacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.