TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Elektryczne tournee Solarisa po Polsce. Cieszyn
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.10.2019 09:00:45
Elektryczne tournee Solarisa po Polsce. Cieszyn

Od 24 do 30 października 2019 r. na cieszyńskich liniach komunikacji miejskiej będzie kursował testowy autobus elektryczny marki Solaris Urbino 12 electric.

Od 24 do 30 października 2019 r. na cieszyńskich liniach komunikacji miejskiej będzie kursował testowy autobus elektryczny marki Solaris Urbino 12 electric.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie informuje, że w dniach od 24 do 30 października 2019 r. na cieszyńskich liniach komunikacji miejskiej będzie kursował testowy autobus elektryczny marki Solaris Urbino 12 Electric o długości 12 metrów.

- Od 24 października przez tydzień testujemy w Cieszynie autobus elektryczny Solaris Urbino Electric firmy Solaris. Dzisiaj obsługiwał linie 32 i miałam okazję nim wracać do domu. W najbliższych dniach możecie go spotkać na liniach 21 i 22. Sprawdźcie czy Wam się podoba, czekamy na opinie. Przejażdżka za darmo, nie kasujemy biletów" - mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Jak zapowiada Staszkiewicz, to na razie tylko testy i nie wiadomo, jak autobus sprawdzi się w górzystych terenach Cieszyna. Miasto szuka jednak ekologicznych rozwiązań komunikacyjnych i być może takie autobusy zastąpią tradycyjny tabor Zarządu Gospodarki Komunalnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
Solaris
ZGK Cieszyn
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.